26.04.2016

13. Geleceğin Sineması Yarışması Başlıyor

13. Gelecegin Sinemasi Yarismasi - Afis

TÜRSAK Vakfı tarafından, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde ve Beyoğlu Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl on üçüncü kez düzenlenecek “Geleceğin Sineması” yarışması, devlete bağlı sinema ve iletişim okullarında okuyan öğrencilerin kısa film projelerini bekliyor!

Yarışma bu yıldan itibaren bir tema sınırı içinde yenilikçi ve yaratıcı kurgularla üretilmesi amacıyla her yıl farklı bir tema altında gerçekleştirilecek. Böylece katılımcıların yaratıcılığını zorlamayı ve daha farklı boyutlara ulaştırmayı hedefleyen yarışmanın ilk teması “Kısa Kısa Beyoğlu olarak belirlendi.

Her yıl sinema dünyasından senarist, yönetmen, yazar, yapımcı, akademisyen ve oyunculardan oluşan iki jürinin bu yıl ki ön jürisinde, Muzaffer Hiçdurmaz, İlker Canikligil,  Doğa Can Anafarta, Adnan Ekinci, Ali Tanrıverdi ve Alper Çağlayan yer alıyor. 13. Geleceğin Sineması’nın jürisi ise, Burçak Evren, Sevinç Baloğlu, Semir Aslanyürek, Hilmi Etikan, Timur Savcı, Gökhan Mutlay, Selçuk Yavuzkanat, Ahu Türkpençe, Cem Altınsaray ve Hatice Aslan’dan oluşuyor.

Öğrencileri daha iyi projeler hayal edebilmeleri için motive etmeyi ve hem senaryo, hem de film yapım aşamasında desteklemeyi amaçlayan yarışmanın son başvuru tarihi ise 1 Haziran 2016. Yarışmaya dair başvuru ve daha detaylı bilgiye ise linkten ulaşılabilir: http://geleceginsinemasi.tursak.org.tr/