03.06.2017

15 yıldır bağımsız: !f İstanbul

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde düzenlenecek 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, yılın en çok konuşulan filmlerinin Türkiye galalarına ev sahipliği yapıyor, partileriyle şehri ayağa kaldırıyor, etkinlikleriyle dünyamızı değiştirmeye devam ediyor. Film ve müzik tutkunlarının dört gözle beklediği !f İstanbul, 18 Şubat’ta İstanbul’dan yola çıkıyor, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde de Ankara ve İzmir’e uğruyor!

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında yapılacak 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleşecek. !f İstanbul bağımsız sinemanın en iyilerini, yılın çok konuşulan ve bol ödüllü filmlerini sinemaseverlerle buluştururken, !f music partileriyle İstanbul’un eğlence hayatına alternatif olacak, dijital yayın ağı !f ² ile de 40’a yakın kente !f filmleri götürecek.

Yılın en iyileri ilk önce !f’te!

!f İstanbul, bu yıl da Sundance’ten Venedik’e, Toronto’dan Cannes’a, dünyanın önemli festivallerinde büyük ilgi görmüş filmlerin yanı sıra ödül sezonunun öne çıkan yapımlarının da Türkiye galalarına ev sahipliği yapıyor. Tayvan Yeni Dalga sinemasının en önemli yönetmenlerinden Hsiao-Hsien Hou’nun Cannes’da En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandığı, Sight&Sound dergisi tarafından da “2015’in en iyi filmi” seçilen büyüleyici başyapıtı “The Assassin/Suikastçı”; Radiohead ve Muse için çektiği efsane videolarının yanı sıra “Joy Division” ve “Patience” (After Sebald) gibi kült belgeselleriyle tanıdığımız Grant Gee’nin Orhan Pamuk’un ‘Masumiyet Müzesi’nden esinlenerek çektiği, dünya prömiyerini yaptığı Venedik’te hayranlıkla karşılanan “Innocence of Memories/Masumiyet Müzesi” ve Sundance’te Görüntü Yönetmeni Ödülü kazanan, Berlin’in Generation bölümünde “En İyi Film” seçilen, bağımsız sinemanın en önemli ödüllerinden Gotham’da da Bel Powley’e En İyi Kadın Oyuncu Ödülü getiren “Diary of a Teenage Girl/Bir Genç Kızın Gizli Defteri”, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da seyirci önüne çıkacak.

David Bowie in Nicolas Roeg’s THE MAN WHO FELL TO EARTH (1976). Courtesy Rialto Pictures/StudioCanal.

Yılın ilham vereni ve müdahalesi aranıyor!

!f İstanbul’un dünyadan ve Türkiye’den genç yetenekleri keşfettiği, 10.000 dolar para ödüllü yarışması Keş!f”, “yılın en ilham verici yönetmeni”ni ararken, iki yıl önce başlayan ve aktivist temalı filmleri yarıştığı “Aşk & Başka Bi’ Dünya” da “yılın en aşkla yapılmış müdahalesi”ni seçecek ve 10.000 dolar para ödülü verecek.

İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında gerçekleşecek !f İstanbul, 18 Şubat’ta İstanbul’da başlayacak ve 3 Mart’ta Ankara’ya ve İzmir’e uğrayacak. Festival biletleri ise 5 Şubat’ta biletix’te indirimli ön satışta. İş Bankası Maximum Kart sahipleri ön satış döneminde indirimli biletler üzerinden ayrıca %20 indirim ayrıcalığına sahip olacak, festival coşkusunu maksimumda yaşayacak.

Aaaaaaaah!

 

 

Kırıntılar / Crumbs

 

 

Cennet / Ma Dar Behest

 

 

Ne Yerde Ne Gökte / Wakhan Front

 

 

Kara At Hatıraları / Black Horse Memories

 

 

Kaili Blues

 

 

MA

 

 

Körlük Üzerine Notlar / Notes on Blindness

 

 

Vesartî / Gizli / Hidden