30.05.2017

2014’e Damgasını Vuracak Filmler

The Imitation Game

Ünlü matematik dehası Alan Turling’in hayatının anlatıldığı filmde, Turling’i Sherlock dizisiyle bir anda tüm kadınların hayranlığını kazanan ingiliz oyuncu Benedict Cumberbatch canlandırıyor. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin şifreli haberleşmelerini çözen Turling’in bu büyük başarısının anlatıldığı filmde, Cumberbatch’e Keira Knightley eşlik ediyor.

Into the Woods

2014’ün kadrosu en zengin, en eğlenceli ve en fantastik filmi olmaya aday yapımı Into the Woods’un yönetmeni 2002’de Oscar kazanan Chicago filminin de yönetmeni olan Rob Marshall. Kırmızı Başlıklı Kız, Sindrella, Rapunzel gibi masal kahramanlarının hepsinin bir filmde olduğunu düşünün, işte bu film o film. Kadrosuna gelirsek Johnny Depp, Anna Kendrick, Emily Blunt, Chris Pine ve Meryl Streep’in oynadığı film şüphesiz bu senenin en eğlenceli filmlerinden olacak.

The Theory of Everything

Film, modern bilim ve tekonoloji tarihini değiştiren İngiliz fizikçi Stephen Hawking’in hayatının bir kesitini ele alıyor. Biografi ve dram türünde olan bu filmde Stephen Hawking’i Eddie Redmayne, eşi Jane’i ise Felicity Jones canlandırıyor. Usta oyuncu Emily Watson’un da olduğu film, izleyenleri oldukça duygulandıracak hatta yeri geldiğinde ağlatacak bir dram.

American Sniper

Önce Steven Spielberg’in yöneteceği açıklanan ama sonra Clint Eastwood’un yönettiği film, 1999-2009 arası 150 kişiyi öldüren keskin nişancı Amerikan deniz komandosu Chris Kyle’nin hayatını anlatıyor. Kyle’ı ünlü oyuncu Bradley Cooper canlandırırken, Sienna Miller ona eşlik ediyor. 

Rosewater

The Daily Show’la tanıdığımız ünlü showman Jon Stewart’ın yönetmenlik koltuğuna ilk oturuşunda İran asıllı gazeteci Maziar Bahari’nin 2009’daki İran seçimlerinden sonra tutuklanıp 118 gün hapis yatmasını anlattığı bir filme imza atıyor. Filmde Bahari’yi Gael Garcia Bernal canlandırken, ona İran’lı aktrisler Shohreh Aghdashioo ve Golshifteh Farahani eşlik ediyor.

12345