30.05.2017

2014’e Damgasını Vuracak Filmler

Men, Women & Children

Ünlü yönetmen Jason Reitman bu filminde lise çağında porno ve interneti keşfeden yeni neslin ebeveynleriyle olan ilişkilerini konu alıyor. Jennifer Garner, Adam Sandler, Rosemarie Dewitt ve Ansel Elgort’un oynadığı film Reitman’ın diğer filmleri Juno ve Thank you for Smoking gibi eğlenceli bir film olarak karşımıza çıkacak.

Wild

Geçen sene Dallas Buyers Club ile son derece başarılı bir iş çıkaran Jean-Marc Vallee’nin yönettiği filmde bir felaket sonrası hayatta kalabilmek için 1100 km yolu tek başına yürüyen Cheryl Strayed’in hikayesi anlatılıyor. Strayed’i Oscarlı oyuncu Reese Witherspoon canlandırken ona Gaby Hoffman ve Laura Dern eşlik ediyor.

True Story

Son zamanların en başarılı aktörlerinden Jonah Hill ve James Franco’nun başrollerini paylaştığı filmde Christian Longo adında bir katilin kendini New York Times yazarı Michael Finkel olarak tanıtarak hapse girdiğinde tek konuştuğu yazarın Finkel olması ve birbirinden garip ilişkilerin ortaya çıkmasıyla gayet eğlenceli bir film bizi bekliyor. Filmde Hill ve Franco’ya Felicity Jones ve Gretchen Mol eşlik ediyor.

Exodus: Gods and Kings

Ünlü yönetmen Ridley Scott’un yönettiği Christian Bale, Sigourney Weaver, Joel Edgerton ve Ben Kingsley’in oynadığı film Hz. Musa’nın hayatının önemli dönüm notkalarını anlatıyor. Bu senenin en yüksek bütçeli filmlerinden biri olan Exodus, gerek yönetmeni gerek oyuncularıyla bu senenin en önemli filmlerinden biri olarak dikkat çekiyor.

St. Vincent

Başrollerinde Naomi Watts ve Bill Murray’in olduğu filmde, yaşlı huysuz bir ihtiyarla 12 yaşındaki bir çocuğun sıradışı arkadaşlığını eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. Son yılların en komik oyuncularından Melissa Mccarthy’nin de bu ikiliye eşlik ettiği filmde yönetmen bir çocukla bir ihtiyarın nasıl arkadaş olabildiklerine odaklanıyor.

12345