30.05.2017

2014’e Damgasını Vuracak Filmler

The Drop

Yeraltı dünyasının kasvetli ortamını gözler önüne seren filmde Bob ve Marv’ın kayıp para peşine düşmeleri anlatılıyor. Efsane oyuncu James Gandolfini’nin ölmeden önce çekilen son filmi olması nedeniyle de merakla beklenen film, 2014’ün önemli filmlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Filmde rahmetli James Gandolfini’ye Tom Hardy ve Noomi Rapace eşlik ediyor.

The Judge

Bir avukatın annesinin ölümü nedeniyle doğup büyüdüğü şehre gitmesi ve annesinin bir cinayete kurban gittiğini öğrenmesi sonucu gelişen olayları konu alan filmde avukat rolünde Robert Downey Jr. karşımıza çıkıyor. Ona Robert Duvall, Vera Farmiga, Billy Bob Thornton ve Legihton Meester eşlik ediyor.

Kill the Messenger

San Jose Mercury gazetesi muhabiri Gary Webb’in gerçek hayat öyküsünden yola çıkan filmde, gazeteci Webb’in Cia’yle kurduğu sıkı ilişki sayesinde uyuşturucu trafiğini ifşa etmesi anlatılıyor. Gazeteci Webb’i Jeremy Renner’ın canlandırdığı filmde ona Michael Sheen, Ray Liotta, Andy Garcia ve Paz Vega eşlik ediyor.

 

Magic in the Moonlight 

Her sene olduğu gibi bu sene de Woody Allen film çekti, e Allen film çeker de biz onu merakla beklemez miyiz? Geçen seneki Blue Jasmine filmiyle Cate Blanchett’e En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’nı kazandıran Allen’ın bu filminde Oscarlı aktör Colin Firth’ü başrolde görüyoruz. Firth’e Emma Stone, Marcia Gay Harden eşlik ediyor. Her Allen filminde olduğu gibi romantizm ve komedinin ön plana çıktığı filmde, yönetmen bizi 1920 güney Fransa’sındaki caz çağına götürüyor. 

Dumb and Dumber To

Bundan tam 20 sene önce 1994’de Jim Carrey ve Jeff Daniels’ın efsane oyunculuklarıyla izleyen herkesi gülme komasına sokan Dumb & Dumber’ın devamı nihayet çekildi. 20 yıl sonra tekrar sinemayla buluşan Dumb & Dumber efsanesinde Carey ve Daniels bu sefer bir çocuğu aramak için yollara düşüyorlar.

12345