13.06.2016

2016 Animasyonları

Hayvanseverler İçin 2016 Filmleri

Hem sinemayla haşır neşir olup hem de minik canların hayranıysanız, bu filmleri kesinlikle seversiniz. İşte 2016’ın hayvan temalı filmleri:

The Secret Life of Pets

Universal Studios ve Illumination Entertainment yapımı animasyon film The Secret Life of Pets, 2016’nın yazında her yaştan izleyicinin karşısına çıkacak. Filmin hikâyesi, özellikle hayvan sahipleri için büyük bir merak konusu olan, hayvanların biz yakınlarında değilken nasıl davrandıklarını, neler yaptıklarını gün yüzüne çıkarıyor.

Sevilen bir hayvan olan Max’in konumu, Duke isimli yeni gelen bir melez yüzünden sarsılır. Snowball isimli bir beyaz tavşanın, sahiplenilen mutlu hayvanlardan ve onların sahiplerinden intikam almak için bir ordu kurması üzerine ikili, aralarındaki farklılıkları bir kenara koymak zorunda kalır.

Zootopia

Disney’in 2016 Mart’ında gösterime girecek animasyon filmi Zootopia, animasyon severler tarafından merakla beklenen yapımlardan biri. Byron Howard yönetmenliğindeki filmde Idris Elba, Jason Bateman ve Ginnifer Goodwin, sesleriyle karakterlere can veriyor. Bu Hollywood yapımı macera-komedi, Zootopia diye fantastik bir dünyada geçer. Bir tilki ve tavşanın, bir polisiye dava yüzünden yolları kesişir ve ilk başta düşman olan taraflar zamanla dost olurlar. Zootopia’da hayvanlar insan gibidir. Meslek sahibi birer bireydirler. İlk tavşan polis olan Judy Hopps, kendini kanıtlamak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Tilki Nick Wilde ile birlikte bir dava için soruşturma yürütürler.

Shakira da Gazelle karakteri olarak filmde yer alır hatta filmin şarkılarından biri olan “Try Everything”i seslendirmiştir.

Kung Fu Panda 3

Daha önceki Kung Fu Panda’ların devam filmi Kung Fu Panda 3, Panda Po’nun köklerini arama girişimine odaklanıyor. Po, gerçek anne-babasını bulma çabası içindeyken kötüler de boş durmamaktadır ve kung fu ustalarını alt etmek için uğraşırlar. Beklenildiği üzere, Hollywood’un starlarından oluşan bir kadroyla karşımıza çıkacak olan Kung Fu Panda’da Jack Black, Angelina Jolie, Dustin Hoffman, Jackie Chan, Seth Rogen, Lucy Liu gibi isimler yer alıyor. Film, Ocak ayında ABD’de gösterime girecek.

Unleashed

Bağımsız bir film olan Unleashed, Luc Besson’un yönetip Jet Li’nin başrolünde olduğu bir başka filmle de aynı ismi taşıyor, ama bu Unleashed, bir Jet Li filminde olduğu gibi aksiyon filmi değil. San Francisco’da yaşanan hikâye, Emma’nın aşk hayatının canlanmasını anlatıyor. Kozmik bir olay sonucu, kedisinin ve köpeğinin iki “harika adam”a dönüşmesiyle bambaşka bir gerçekliğin içinde buluyor kendisini Emma. Finn Taylor tarafından yönetilen film, Sundance Film Festivali’nde seyircilerle ilk buluşmasını gerçekleştirebilir.

Çeviri: Ceren Çalıcı
Kaynak: anınimohk