18.03.2018

2018’in Merakla Beklenen Oyuncu-Yönetmen Birliktelikleri

Daha önce birlikte çalışmış ve mükemmel uyumu sağlamış yönetmen ve oyuncular tekrar bir araya gelirse muhtemel bir başarı öyküsü daha bekleriz değil mi? Ya çok sevdiğimiz yönetmenlerin yine çok sevdiğimiz, perdede izlemek için can attığımız oyuncularla çalışacaklarını öğrenirsek?

İşte 2018’de birlikte imza attıkları işleri izleyeceğimiz oyuncu ve yönetmenler

Damien Chazelle & Ryan Gosling

La La Land ile çok güzel bir işbirliğine imza atan Chazelle ve Gosling, bu yıl Neil Armstrong biyografisi ile karşımıza çıkacak. Buram buram Oscar kokan First Man, “Tarihteki en tehlikeli görevlerden birinin feda ettirdiklerini ve bedelini işleyen bir yapım” olarak tarif ediliyor. Filmde  Ryan Gosling‘in yanı sıra Jon BernthalClaire Foy da rol alıyorlar. Filmin 12 Ekim 2018’de vizyona girmesi bekleniyor.

Jason Reitman & Charlize Theron

2011 yılında yönetmen Jason Reitman, Juno ile Oscar kazanan Diablo Cody’nin senaryosunu yazdığı Young Adult ile üçüncü uzun metrajına imza atmıştı. Başrolde de Charlize Theron vardı. Şimdi bu isimler yeniden bir araya geldiler ve Tully’ye imza attılar.

Adını Mackenzie Davis’in canlandırdığı karakterden alan filmde Theron Marlo adındaki bir anneyi canlandırıyor. Film 20 Nisan’da vizyona girecek.

Yorgos Lanthimos & Emma Stone

Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos ile sevdiğimiz oyuncuların birlikte iş yapmalarına artık alıştık. Colin Farrell, Nicole Kidman, Rachel Weisz derken şimdi de Emma Stone ile çalışacak Lanthimos. The Favourite adındaki filmde Weisz da yeniden Lanthimos ile çalışacak. “Hükümdarın entrikalarının, tutkusunun, kıskançlığının ve ihanetinin, müstehcen ve iğneleyici hikayesi” olarak tanımlanan film, 18.yüzyılda İngiltere’de Queen Anne’in mahkemesi sırasında geçiyor.

Steve McQueen & Viola Davis

Biz McQueen’i Michael Fassbender ile çalıştığı filmlerle sevmiştik değil mi? Yönetmen, şimdi farklı oyunculara yelken açmanın zamanıdır demiş olacak ki yeni filminde Fassbender yok. Filmin senaryosunu Gone Girl’den tanıdığımız Gillian Flynn ile birlikte yazan McQueen’in yeni filmi Widows, ilk sezonu 1983’te yayınlanan aynı adlı dizinin sinema uyarlaması. Dört dulun etrafında gelişen filmin, güçlü kadın karakterlerin yer aldığı McQueen-vari bir ganster filmi olacağı söyleniyor.

Luca Guadagnino & Tilda Swinton

İşte muhteşem bir birliktelik… Son yılların en gözde yönetmenlerinden Guadagnino ile her daim başımızın tacı Swinton yeniden bir arada. Hem de ne birliktelik! Suspiria’nın yeniden çevirimi ile beyaz perdeye gelecek muhteşem ikili. Yalnız bu çevrim biraz farklı olacağa benziyor. Yönetmen, film hakkında Guardian’a konuşurken şu ifadeleri kullandı: “Filmin posterini 11 yaşında gördüm, on dört yaşındayken de Suspiria’yı izledim. Beni o kadar etkiledi ki o günden beridir kendi versiyonumu yapmayı hayal ediyorum. Yaptığım her film benim için çocukluk rüyalarımın gerçek olması demek. Bu film de o rüyaların en büyüğü.” Buradan da anlaşılacağı üzere, Guadagnino kendi kafasındaki Suspiria‘yı çekiyor.

Bu arada Suspiria’da yönetmen Luca Guadagnino, A Bigger Splash’de de çalıştığı Dakota Johnson ile yeniden birlikte çalışmış olacak.

123