03.06.2017

21. Gezici Festival Yola Çıkmaya Hazırlanıyor

Ankara Sinema Derneği‘nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, yirmi birinci yolculuğuna hazırlanıyor!

27 Kasım – 10 Aralık 2015 tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak festival, her yıl olduğu gibi Ankara‘dan başlayacak yolculuğuna. 27 Kasım – 3 Aralık‘ta başkentteki gösterimlerinin ardından, 4 – 7 Aralık tarihleri arasında Bursa‘ya konuk olacak. Gezici Festival yolculuğunu 9 – 10 Aralık‘ta ise Kastamonu‘da tamamlayacak.

Bu yıl yirmi birinci kez yollara düşmeye hazırlanan Gezici Festival, en son on yıl önce gittiği Bursa‘da bıraktığı seyircileriyle özlem giderecek. Bursa gösterimlerini geçtiğimiz haftalarda ilk kez kapılarını açan Sanat Mahal’ de gerçekleştirecek olan festivalde film ekipleri de Bursalı izleyiciyle buluşacak. Yirminci yılında bir ilki gerçekleştirerek Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ersoy Soydan‘ın davetini geri çevirmeyen ve dönüş yolunda Kastamonu’ yada uğrayan festival, yoğun ilgiyle karşılandığı Kastamonu‘yu bu yıl programına dahil etti.
Festival seyircisini, yirmi birinci yılda da birçok sürpriz bekliyor. Klasikleşen bölümlerinin yanı sıra özel bölümleri ve konuklarıyla da her yıl dikkat çeken festivalde, bu yıl da sinema üzerine söyleşiler ve çeşitli atölye çalışmaları yer alacak. İlk yılından beri Gezici Festival’ i yalnız bırakmayan ve her yıl festivale birbirinden özgün afişler sunan Behiç Ak, yirmi birinci yılda da hazırladığı afişle Gezici Festival‘e desteğini sunuyor.