05.04.2021

24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nin afişi yayınlandı

Bu yıl 27 Mayıs – 3 Haziran 2021 tarihleri arasında “Araftan Çıkmak” temasıyla gerçekleştirilecek Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nin afişi yayınlandı.

Bu yılki teması Araftan Çıkmak olarak belirlenen, 27 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivalinin dayanışmaya çağıran, cesaret ve güç vermeyi umut eden afişi hazır. Festival afişini Nazlı Angın Akınerin tasarımıyla MG İletişim Stratejileri Ajansı hazırladı.

Festival 27 Mayısta düzenlenecek, Onur Ödülü, Bilge Olgaç Başarı Ödülü, Genç Cadı Ödülü ve Tema Ödülünün sahiplerine verileceği açılış töreniyle başlayacak. Tören kapsamında Nur Sürer ve Zuhal Olcay’a Onur Ödülü, Ahsen Eroğlu’na Genç Cadı Ödülü, Ayta Sözeri, Demet Evgar, Ekin Fil ve Gülin Üstün’e ise Bilge Olgaç Başarı Ödülü verileceği daha önce açıklanmıştı. 3 Hazirana dek sürecek festival hem çevrimiçi gösterimlerde hem de fiziki mekânlarda sinemaseverleri ağırlayacak. Ayrıca programda yerli ve uluslararası konuklarla söyleşiler, paneller ve gösterimlerin ardından sohbetler de yer alacak.

Festival programı henüz açıklanmadı ancak bu yıl En İyi Uluslararası Film dalında Oscar’ın öne çıkan filmleri arasında yer alan Nereye Gidiyosun Aida / Quo Vadis Aida? ve dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan Kaouther Ben Hania imzalı Derisini Satan Adam / The Man Who Sold His Skin, programda yer alacak.

Festival, önümüzdeki günlerde açıklanacak programıyla bir hafta boyunca dünyanın dört bir yanından ilham verici kadın hikâyelerini, yönetmen koltuğunda kadınların oturduğu filmleri sinemaseverlerle buluşturacak.

Kaynak: ucansupurge.org