04.06.2017

27. Ankara Film Festivali Yarışma Filmleri

27. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun, Kısa ve Belgesel film yarışmaları için toplam 386 film başvuruda bulundu. Ön jüriler bu filmler arasından 57’sini festivalde yarışmak üzere seçti.

Festival süresince izlenebilecek ve üç kategoride yarışacak filmlerden, jüriler tarafından seçilenlere ödülleri, 8 Mayıs’ta Akün Sahnesi’nde yapılacak törende verilecek.

 

Ulusal Uzun Kategorisinde Yarışacak 10 film:

Ana Yurdu/ Senem Tüzen
Çırak/ Emre Konuk
Kalandar Soğuğu/ Mustafa Kara
Melekleri Taşıyan Adam/ Cansel Elçin
Memleket/ Murat Saraçoğlu
Misafir/ Mehmet Eryılmaz
Rüzgarın Hatıraları/ Özcan Alper
Saklı/ Selim Evci
Sarmaşık/ Tolga Karaçelik
Toz Bezi/ Ahu Öztürk

Ulusal Kısa Kategorisinde Yarışacak 30 Film:

2 Kızgın Adam/ Baran Gündüzalp
Altın Vuruş/ Gökalp Gönen
Amansız Takip/ Ahmet Kıran
Balık Havuzu/ Ezgi Kaplan
Bir Hediye/ Diyariyek/ Muhammed Seyyid Yıldız
Büst/ Hakan Hücum
Cahide Devekuşu’nun Açık Evliliği/ Ali Kemal Güven
Çay Fincanı/ The Teacup/ Elif Boyacıoğlu
Çevirmen/ Emre Kayış
Circle/ Özgür Can Alkan
Çocuk/ Aytaç Uzun
Denize/ Ufuk Çavuş
Dilemma/ Burak Günaydın
Eksilmek/ Seçkin Göksoy
Enkaz/ Ezgi Büşra Çınar
Günah/ Guneh/ Gülistan Acet
Yumurta/ Hek/ Muaz Güneş, Emrah Doğru
Hüvelbaki/ Süleyman Arslan
Huzurevi/ Ahmet Toklu
Kırıntı/ Mert İnan, Cemre Yılmaz
Kuyu/ Selman Nacar
Mucize Aynalar/ Metehan Şereflioğlu
Oğul/ Andaç Haznedaroğlu
Orman/ Onur Saylak, Doğu Yaşar Akal
Rodi/ Emre Sert, Gözde Yetişkin
Salı/ Ziya Demirel
Savaş Bölgesi/ Oğuzhan Kaya
Seyirci/ Ayberk Olgay
Yoğurt/ Mast/ Tahsin Özmen
Zemheri/ Melih Özhan Dinçel

Ulusal Belgesel Kategorisinde Yarışacak 17 Film:

Ali Değil Ari Komutanım/ Deniz Özden
Daha Güzel Bir Hayat/ Pınar Okan
Dokunuş/ Ethem Özgüven
Geride Kalan…‘Mermanat’/ Zeynep Gülru Keçeciler
Gözyaşı Yolu/ Engin Türkyılmaz
Hatırlıyorum/ Bîra Mı’ Têtin/ Selim Yıldız
İdil Biret: Bir Harika Çocuğun Portresi/ Eytan İpeker
Kameralı Çocuk/ İbrahim Yeşilbaş
Kara Atlas/ Umut Vedat
Kayıp Vatan/ Aydın Kapancık
Kayıp Zamanlar/ Faysal Soysal
Kinostajik/ Resul Sakınmaz
O’nsuz/ Ufuk Erden
Patronsuzlar/ Sidar İnan Erçelik
Son Vardiya/ Mert Cemal Pekşan
Uzak/ Dur/ Vahap Sarıaltın
Vefa/ Baran Vardar