03.06.2017

Winds of Winter Gecikti

Game of Thrones’un Yaratıcısı George RR Martin Yeni Kitabı İçin Geç Kaldı

Game of Thrones serisinin yaratıcısı George RR Martin, The Song of Ice and Fire’ın merakla beklenen altıncı kitabı Winds of Winter’ı, son teslim tarihi olan 31 Aralık’a kadar yetiştiremedi. The Song of Ice and Fire’dan uyarlanan HBO dizisi, böylelikle altıncı sezonda uyarlandığı kitabın işleyiş olarak önünde olacak.

Martin, dizinin altıncı sezon senaryosunun hâlâ yazım aşamasının sürdüğü altıncı kitaba uygun bir şekilde uyarlanması için HBO yazar ve yapımcılarıyla çalışırken, kitap serisinin yeni sezonu 2016’nın nisan ayında yayınlanacak olan Game of Thrones’un gerisinde kalmasını engelleyemedi. Martin, cumartesi günü kişisel blogunda “Bu Hoşunuza Gitmeyecek” başlığıyla şunları yazdı: “Aylardır en çok istediğim şey sizlere Winds of Winter’ı tamamlayıp yayıma hazır hale getirildiğini söylemekti; fakat kitap ne yarın, ne de haftaya bitecek; daha yazılacak çok şey var. Kitabın daha tamamlanmasına daha aylar var; yazılacak yeni bölümler kadar yeniden yazılması gereken de oldukça fazla bölüm var.”

Oldukça yoğun geçen yılın ardından, kitabı bitiremediği için çok üzgün olduğunu belirten Martin, kitabın hayranlarından da özür diledi. Dizinin, kitaptan önce yayınlanacağı için kitaptaki sürpriz faktörünü eksilttiğini kabul eden yazar, bu durumda kendinden başka kimsenin suçlanamayacağını ve hala kitap üzerinde çalışmaya devam ettiğini belirtti.

Haber: Nazlı Özcan
Kaynak: theguardian