13.04.2017

70. Cannes Film Festivali Filmleri

17-28 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan 70. Cannes Film Festivali filmleri belli oldu

Açılış Filmi (Yarışma Dışı)

Les Fantômes d’Ismaël (Arnaud Desplechin)

Okja

Yarışma Filmleri

(BPM) Beats Per Minute (Robin Campillo)
The Beguiled (Sofia Coppola)
The Day After (Hong Sang-soo)
A Gentle Creature (Sergei Loznitsa)
Good Time (Benny & Josh Safdie)
Happy End (Michael Haneke)
In the Fade (Fatih Akın)
Jupiter’s Moon (Kornél Mundruczó)
The Killing of a Sacred Deer (Yorgos Lanthimos)
Redoubtable (Michel Hazanavicius)
Loveless (Andrey Zvyagintsev)
The Meyerowitz Stories (Noah Baumbach)
Okja (Bong Joon-ho)
Radiance (Naomi Kawase)
Wonderstruck (Todd Haynes)
You Were Never Really Here (Lynne Ramsay)

Wind River

Belirli Bir Bakış Bölümü

Barbara (Mathieu Amalric) – açılış filmi
April’s Daughter (Michel Franco)
Beauty and the Dogs (Kaouther Ben Hania)
Before We Vanish (Kiyoshi Kurosawa)
Closeness (dir: Kantemir Balagov)
The Desert Bride (Cecilia Atan & Valeria Pivato)
Directions (Stephan Komandarev)
Dregs (Mohammad Rasoulof)
Jeune Femme (Léonor Serraille)
L’Atelier (Laurent Cantet)
Lucky (Sergio Castellitto)
The Nature of Time (Karim Moussaoui)
Out (György Kristóf)
Western (Valeska Grisebach)
Wind River (Taylor Sheridan)

Yarışma Dışı

Blade of the Immortal (Takashi Miike)
How to Talk to Girls at Parties (John Cameron Mitchell)
Visages, Villages (Agnès Varda & JR)

Geceyarısı Gösterimleri

A Prayer Before Dawn (Jean-Stéphane Sauvaire)
The Merciless (Byun Sung-hyun)
The Villainess (Jung Byung-gil)

Twin peaks

Twin Peaks

Özel Gösterimler

12 Jours (Raymond Depardon)
24 Frames (Abbas Kiarostami)
An Inconvenient Sequel (Bonni Cohen & Jon Shenk)
Claire’s Camera (Hong Sang-soo)
Demons in Paradise (Jude Ratman)
Napalm (Claude Lanzmann)
Promised Land (Eugene Jarecki)
Sea Sorrow (Vanessa Redgrave)
They (Anahita Ghazvinizadeh)
Top of the Lake (Jane Campion)
Twin Peaks (David Lynch)

Sanal Gerçeklik

Carne y Arena (dir: Alejandro G Iñárritu)