27.07.2021

A24 Yapımı Lamb Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Hereditary, The Witch ve Midsommar gibi hit korku filmleri geçmişine sahip A24, bu ayın başlarında 2021 Cannes Film Festivali’nde gösterime giren Valdimar Jóhannsson’un ilk yönetmenlik denemesi Lamb filminden resmi bir fragman yayınladı.

8 Ekim’de vizyona girecek olan Lamb’in başrollerini Noomi Rapace, Hilmir Snær Guðnason, Björn Hlynur Haraldsson ve Ingvar Sigurðsson paylaşıyor. Lamb, İzlanda kırsalında bir koyun çiftliğinde endişe verici bir keşif yapan çocukları olmayan bir çifti takip ediyor.

Filmin A24 tarafından paylaşılan sinopsisi ise şöyle: “İzlanda kırsalında çocukları olmayan bir çift (Rapace ve Hilmir Snaer Gudnason), bir gün koyun ahırlarında endişe verici bir keşifte bulunur. Yönetmen Valdimar Jóhannsson’un ilk uzun metrajlı filmi olan bu karanlık ve atmosferik halk masalında, doğanın iradesine karşı gelmenin sonuçlarıyla çok geçmeden yüzleşiyorlar.”

Lamb’in yapımcılığını Hrönn Kristinsdóttir, Sara Nassim, Piodor Gustafsson, Erik Rydell, Klaudia Smieja-Rostworowska ve Jan Naszewski üstleniyor.

Rapace 2019’da filme katıldığında, “Böyle bir senaryo nadirdir ve doğrudan bunu yapmam gerektiğini hissettim. Daha önce hiç böyle bir şey yapmadım ve çekimlere başlamak ve İzlanda’daki köklerime geri dönmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Lamb, 8 Ekim’de vizyona girecek. Stüdyo tarafından yayınlanan resmi fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.