21.10.2016

ABC’den Ricky Gervais ’li Yeni Yarışma: Five to Survive

GQ Men of the Year Awards, Tate Modern, London, Britain - 06 Sep 2016

ABC’den Ricky Gervais ’li Yeni Yarışma: Five to Survive

Amerikan ABC kanalı, Ricky Gervais’in sunacağı ‘Five to Survive’ adlı bir yarışma programı yapmaya hazırlanıyor.

Five to Survive, yetişkin bir yarışmacıya sorulan 10 soruya doğru cevap vererek, onun büyük ödüle ulaşmaya çalışmasını konu alıyor. Eğer yarışmacı yanlış cevap verirse beş kişilik bir grup çocuğa aynı soru soruluyor ve doğru bilmeleri halinde yarışmacı oyuna devam edebiliyor. Böylece çocuklar büyük ödülü kazanması için yarışma boyunca katılımcıya destek oluyor.

“Bir yapımcı ve yönetmen olarak, çocuklarla çalışmayı Hollywood aktörlerine tercih ederim.” diyen Gervais, bu programla, MasterChef Jr., So You Think You Can Dance: The Next Generation ve Little Big Shots gibi çocukların katıldığı bir dizi yarışma ve reality şova bir yenisini ekleyecek. Programın baş yapımcılığını da Ricky Gervais üstleniyor.

Gervais’in bilinen genel sert ve müstehcen tonu, bu programla yumuşayacak gibi duruyor. Yapımcılığı Gervais ile üstlenen Banjay Group’un CEO’su Goldberg, yarışmayı ‘Bu yarışma temelde, yarışmacıların büyük ödülü kazanma ihtimallerini çocukların eline bıraktığı, sürprizlerle dolu bir yarışma programı.” olarak tanımlıyor.

Haber: Gizem Akıncı

Kaynak: Deadline