19.04.2021

Adam Driver’lı “Annette” Cannes Film Festivali’nde Prömiyer Yapacak

Rock Operası Annette, 74. Cannes Film Festivali’nde

Başrollerinde Adam Driver ve Marion Cotillard’ın yer aldığı “Annette” dünya prömiyerini, 6-17 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 74. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Leos Carax’ın, ilk İngilizce romantik-müzikal filmi Annette sinemaseverlerin uzun zamandır beklediği bir film.

Geçtiğimiz aylarda, 11-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ve devamlı olarak ertelenen 2021 Cannes Film Festivali, pandemi nedeniyle 6-17 Temmuz tarihlerine ertelenmişti. Gün geçtikçe festival programının detaylarını paylaşan Cannes Film Festivali, bugün, Leos Carax’ın merakla beklenen filmi Annette’nin dünya prömiyerini 74. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştireceğini duyurdu. Film aynı zamanda Fransız sinemalarında da gösterime girecek.

74. Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyerini gerçekleştirecek filmden yayınlanan ilk fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

1991 yapımı Köprüüstü Âşıkları (Les amants du Pont-Neuf) ve 2012 yapımı Holy Motors filmiyle adından övgüyle söz ettiren Leos Carax’ın ilk İngilizce filmi Annette, 70’lerin rock gruplarından Sparks’ın orijinal parçalarını içeren ve Los Angeles’ta geçen bir müzikal. Filmin merkezinde, bir stand-up komedyeni (Adam Driver) ile bir opera yıldızının (Marion Cotillard) aşk hikâyesi var.

Festival tarafından “vizyoner ve esrarengiz” olarak nitelendirilen Carax, uzun kariyeri boyunca, özellikle 1999’da “Pola X” ve 2012’de “Holy Motors” olmak üzere, Cannes’da yarışan birçok kült film yönetti.

Cannes başkanı Thierry Frémaux, “Filmlerin ihtişamını sergilemeye başladığı Palais des festivals’da sinema ve beyaz perdeyle daha güzel bir buluşma hayal edemezdik” dedi.

Salgın nedeniyle devamlı olarak ertelenen festival bu yıl her zamanki gibi Mayıs ayı içinde yapılmayacak. Bunun yerine 6-17 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Amerikalı yönetmen Spike Lee’nin festivalin en büyük ödüllerini belirleyen jüri başkanı olacağı daha önce duyurulmuştu.

Kaynak: Festival de Cannes