24.07.2017

Affleck, Batman’i Bırakacağı Yönde Çıkan Haberleri Yalanladı

Affleck, Batman’i Bırakacağı Yönde Çıkan Haberleri Yalanladı

Justice League’in Comic-Con panelinden 24 saat önce Ben Affleck’in Batman rolünü yavaş yavaş bırakacağı söylentileri ortaya çıkmıştı. Haberin devamında aylardır Affleck’in artık rolden, baskılardan, internet tepkilerinden ve dediği her şeyin didik didik incelenmesinden sıkıldığı haberleri yayıldı.

Geçtiğimiz gün Comic-Con’da ise işler değişti, Affleck dedikoduları dolaylı yoldan yalanladı ve “Batman bu alemdeki en havalı şey” diyerek sorulardan kaçtı. Muhtemelen gün içerisinde Affleck ile konuşmuş Justice League rol arkadaşı Ezra Miller da sorulara “Bu kadar heyecana aldanmayın” cevabını verdi.

Affleck “Her zaman olduğum pozisyondayım. İki tane film yaptım, Warners isterse de her zaman üçüncüsünü yapmaya niyetliydim. Eğer Bat-telefon çalarsa kesinlikle cevap vereceğim.” dedi.

Zaten başından beri anlaşma bu yöndeydi. Affleck’in üç tane Batman filmi anlaşması vardı ve WB bunu gerçekleştirmeyi istiyor. Ama üç filmden sonra neler olacağının cevabı hala alınamadı, hatta Affleck ileride onun oynamadığı bir Bruce Wayne olabileceğini de çıtlattı.

“Er ya da geç karakteri başkası oynayacak, eminim ki çok iyi birisi oynayacaktır. Ama şu an ben oynuyorum ve elimden gelen en iyi işi ortaya koyuyorum, bu rol için çok şanslı olduğumu da biliyorum.”

Affleck haberleri bir şekilde göz ardı ederek suçu filmin yönetmenliğini yapmak istememesine attı: “Dublörler kıyafetler, aksiyon ve karakteri düşününce çok büyük bir iş. Hem bunları yapıp hem yönetmek  benim için çok fazla olurdu. Sanırım bir şeyler yanlış anlaşılmış, dışarıdan ilgisiz ve heyecansız gözüküyorum gibi, fakat karakteri gerçekten çok seviyorum.”

Haber: İrem Yurtsever

Kaynak: The Playlist