09.08.2018

Aile Arasında

Ozan Açıktan’ın yönettiği Aile Arasında filminin oyuncu kadrosunda Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar ile Devrim Yakut yer alıyor.

Aile Arasında 10Ağustos 2018’de sinemalarda!

21 yıllık ilişkileri aynı gün noktalanan nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz komik bir tesadüfle tanışır. Solmaz’ın kızı Zeynep, Adanalı sevgilisiyle evlenmeye karar verince her şeyden korkan Fikret, kendini bir anda hayatının rolünü oynarken bulur. Aile arasında olması planlanan nikah, damadın ailesinin ısrarıyla büyüdükçe büyür. Bu ekip düğün hazırlıkları boyunca silahlı, geleneksel, kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşabilecek ve bu düğün bir terslik çıkmadan yapılabilecek midir?

Filmin senaryosunu yazan ve oyuncularından Gülse Birsel, aile konusu üzerine senaryo yazmayı çok sevdiğini belirterek, “Özellikle dünür hikayeleri, nişan hikayeleri, düğün, kız isteme vesaire bizim toplumsal hafızamızda çok eğlenceli bir konu. Çok da vakit, enerji ve para harcadığımız bir konu. Çeyizler, bohçalar gibi buralardan çok komedi çıkıyor” dedi. Birsel, filmin çekimlerinin 7 hafta sürdüğünü kaydederek, şöyle devam etti: “Biz tabii ki birbirini çok seven bir ekip olarak eğlendik ama esas amaç sete gidip eğlendik, ne güzel tatil yaptık, döndük değil gibi bir şey değil. Sette aslında biz seyircinin eğlenmesi için uğraştık. Herkesin derdi böyle bir şeydi. Herkes en iyi oyununu oynasın, en iyi şekilde çeksin, harika bir film çeksin ve seyirci eğlensin.”