13.04.2020

Alışılmadık Yeteneklere Sahip 10 Ünlü Oyuncu

Ekin Tanrıverdi

Alışılmadık Yeteneklere Sahip 10 Ünlü Oyuncu

Oyuncuları diğer insanlardan ayıran özellikleri, birden fazla hayat yaşama şansına sahip olmalarıdır. Bu farklı hayatları yetenekleri aracılığıyla bizlerle buluşturan oyuncuların bazen hiç hayal edemediğimiz tarafları da olabiliyor. İşte alışılmadık becerilere sahip 10 oyuncu:

 

Kate Beckinsale

Fazlasıyla yetenekli güzel oyuncu Kate Beckinsale her zaman sınırları zorlayan birisi olarak tanınmıştır. Oyuncunun yetenek listesine ekleyecek bir madde daha var, o da Beckinsale’in yazma yeteneği.

Ünlü oyuncu henüz gençken yazdığı ödüllü kısa hikayelere sahip. Hatta W.H. Smith Literary Award tarafından iki kez ödüllendirilmiş. Beckinsale aynı zamanda birçok yabancı dilde ustalaşmış durumda.

 

Jimmy Stewart

Seçkin tiyatro ve sinema aktörlerinden olan Jimmy Stewart da bu listede karşımıza çıkan bir diğer isim. Stewart oyunculuk yeteneklerinin yanı sıra aynı zamanda bir mimari deha.

Dünyaca ünlü ismin hayali, önemli üniversitelerden olan Princeton’dan mezun olup bir mimar olmakmış. Üniversitedeki çalışmaları Stewart’a tam üniversite bursu kazandırırken aynı zamanda zirveye de çıkarmış.

Ancak Stewart’ın mimarlıkla tanınmak istediği dönemde kimse bina inşaa etmediği için, oyuncu kendine yeni bir yol çizmeye karar vermiş. Tiyatrolar dünyadaki en büyük ilgi oldağı olduğu için de aktör olmayı seçmiş.

 

Christina Hendricks

Yetenekleri ve çekiciliğiyle herkesi büyüleyen Christina Hendricks’in akordiyon çaldığını biliyor muydunuz? Belki Mad Men izliyorsanız bunu bilme ihtimaliniz daha yüksek.

Oyuncu dizideki rolüyle enstrümanı kullanırken görülmesine rağmen bunun sadece diziye özel planlandığını düşünen çok olmuştu. Fakat aksine Hendricks çoktandır akordiyon çalıyor ve bu hobisini hayatı boyunca sürdürmekten zevk almış.

Harrison Ford

Efsane aktör Harrison Ford, her zaman işleri halletmesiyle bilinir. Etkileyici oyunculuk yeteneklerinin yanı sıra Ford, yükseklerde olmakta da epey becerili. Ünlü Hollywood yıldızı, oldukça deneyimli bir pilot ve bunu sadece eğlence için de yapmıyor.

Daha önce Haiti’ye hava yoluyla tıbbi malzeme sağlayan ve tehlikedeki insanları kurtaran Ford, helikopterle Hudson Nehri’nin güvenliğini de sağlıyor. Bunları öğrendikten sonra oyuncunun oldukça yardımsever olduğunu söylemek pek de zor değil.

 

Jason Lee

Nedendir bilinmez, ünlüler camiasındaki en sevdiğimiz isimleri olduklarından daha farklı görmeyiz, özellikle de oyuncuları.

Örneğin Jason Lee parkta yürümek yerine kaykay kaymayı tercih eden aktörlerden biri. Oyuncu sadece kaykayı sevdalısı değil aynı zamanda spor topluluğunda yaşayan bir efsane.

Ünlü isimden 360 flip’i icat etmesiyle oldukça bahsedilir.

 

Clint Eastwood

Gelmiş geçmiş en kötü namlı aktörlerden birinin gerçek bir romantik olduğunu hiç düşünmemişseniz bu fikrinizi değiştirmeniz gerekecek.

Belalı karakterlerle karşımıza çıkmasıyla tanınmış efsanevi aktör Clint Eastwood hislerini şarkılara aktarmayı çok seviyor.

Oyuncu (ya da söz yazarı desek daha doğru olur), The Bridges Of Madison Country filminin müziği için söz yazmasının yanı sıra ünlü şarkıcı Diana Krall için de bir şarkı yazmış.

Bunlarla kalmayıp kariyerinin başlarında kovboy şarkılarından oluşan bir albüm çıkaran Eastwood’un kelimeleri kullanmak konusunda gerçekten bir yeteneği var.

 

Pierce Brosnan

En dikkate değer James Bond’lardan biri olan Pierce Brosnan beklenmedik şeylere ilgi duyanlardan. Yetenekli İngiliz aktör her zaman kadınları etkilemek için elindekinin en iyisini ortaya koymuşluğuyla bilinir.

Yaptığı ilginç aktivitelerden biriyse çoğu insanın sahip olduğunu iddia edemeyeceği bir yeteneği hayatını riske atarak kovalaması. Brosnan ateş yeme atölyesine katılmak istemiş, sebebiyse atölyedeki kadınların üstsüz olduğunu öğrenmesi. Oyuncu bu konuda kendini geliştirmeyi seviyor belli ki.

 

Vin Diesel

Oyun tasarımcıları denildiğinde aklınıza devasa, kaslı, belalı görünen biri gelmiyor diye tahmin ediyoruz. Fakat belki de gelmeli; çünkü ünlü Hollywood yıldızı Vin Diesel aslında bir oyun tasarımcısı.

Fast and Furious serisiyle dünyaca tanınmış oyuncu, uzun zamandır RPG oyunların hayranı. Diesel’in kalbini çalan asıl RPG oyunuysa 20 yıldan fazladır oynadığı Dungeons&Dragons.

Aktörün aynı zamanda kendi açtığı bir oyun geliştirme evi ve kendi yarattığı bir oyunu da var.

 

Hedy Lamarr

Efsanevi aktris Hedy Lamarr zamanında Hollywood’daki en ünlü yıldızlardan biriydi ama bundan ziyade Lamarr’ı bir de şu anki kolay internet erişimimiz için de anmamız gerek.

Dahi aktris, müziği kullanarak günümüzdeki yeni nesil telefonların ve wifi’ların temelini atan bir iletişim sistemi kurmuş.

 

Christopher Walken

Ünlü Hollywood oyuncusu Christopher Walken “ben bunu hallederim” ifadesine sahip birkaç aktörden biri.

Biraz kurcalayınca anlaşılıyor ki Walken sadece böyle görünmüyor, işleri gerçekten halledebiliyor.

Yetenekli yıldızın ilginç bir becerisi var: aslan terbiyeciliği. Gençliğinde Sheba adında dişi bir aslanla çalışan Walken, aslandan her zaman büyük bir sevgiyle bahsediyor. Birçok numara yapabilen Sheba, oyuncu için “büyük, iyi, yaşlı bir köpek”.