16.09.2019

Altın Koza İçin Geri Sayım Başladı

Adana Festivale Hazır: Altın Koza İçin Geri Sayım Başladı!

Festivalin afişi

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl 23-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin hazırlıkları tamamlandı.

Yeni yürütme kurulunu Menderes Samancılar, Timur Savcı, Nebil Özgentürk, Kadir Beycioğlu ve İsmail Timuçin’in oluşturduğu festivalde; jüriler, tüm kategorilerde yarışacak olan filmler, özel ödül sahipleri, sinema sektörü ve Adanalılar için geri sayım başladı. Festivalin, uluslararası üne sahip Türk karikatür ve grafik sanatçısı Gürbüz Doğan Ekşioğlu tarafından tasarlanan afişi de paylaşıldı.

Merakla beklenen ve Türk sinemasının en önemli gündemlerinden birini oluşturan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali‘ne sayılı günler kaldı. Bu yıl yaptığı yeniliklerle büyük heyecan ve merak uyandıran festivalde son hazırlıklar tamamlanıyor. Bu yıl belediye başkanı Zeydan Karalar tarafından davet edilen yeni bir ekiple yola çıkan festivalin yeni yürütme kurulunda; Menderes Samancılar, Timur Savcı, Nebil Özgentürk, Kadir Beycioğlu ve İsmail Timuçin yer alıyor. Adanalı sanatçıların ağırlıklı olarak yer aldığı, usta isimlerden oluşan festivalin yeni yürütme kurulu; temiz, şeffaf, hiçbir ayrım gözetmeyen, sansürsüz ve özgür bir festival hedefliyor. Sinemaseverler tarafından ilgiyle beklenen festivalde bu yıl filmler; “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması”, “Uluslararası Kısa Film Yarışması”, “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması” ve “Adana Kısa Film Yarışması” olmak üzere toplam 4 kategoride yarışacak. Tüm kategorilerde yarışan filmlerin ve jüri üyelerinin açıklandığı festival; onur, emek ve yaşam boyu başarı ödülleriyle renklenirken festivalde birbirinden anlamlı konuların bir araya getirdiği birçok özel bölüm de yer alacak.