06.01.2020

Altın Küre Kazananlar Tam Liste

Merakla beklenen ödüllerden olan Golden Globes (Altın Küre) dağıtıldı

Sinema ve TV dalında tüm adaylar ve kazananlar şöyle:

SİNEMA

En İyi Film — Dram
“The Irishman”
“Joker”
“Marriage Story”
Kazanan: “1917” 
“The Two Popes”En İyi Film — Müzikal veya Komedi
“Dolemite Is My Name”
“Jojo Rabbit”
“Knives Out”
Kazanan: “Once Upon a Time in Hollywood” (Sony)
“Rocketman”

En İyi Kadın Oyuncu — Dram
Cynthia Erivo (“Harriet”)
Scarlett Johansson (“Marriage Story”)
Saoirse Ronan (“Little Women”)
Charlize Theron (“Bombshell”)
Kazanan: Renée Zellweger (“Judy”)

En İyi Erkek Oyuncu — Dram
Christian Bale (“Ford v Ferrari”)
Antonio Banderas (“Pain and Glory”)
Adam Driver (“Marriage Story”)
Kazanan: Joaquin Phoenix (“Joker”)
Jonathan Pryce (“The Two Popes”)

En İyi Kadın Oyuncu —Müzikal veya Komedi
Ana de Armas (“Knives Out”)
Kazanan: Awkwafina (“The Farewell”)
Cate Blanchett (“Where’d You Go, Bernadette”)
Beanie Feldstein (“Booksmart”)
Emma Thompson (“Late Night”)

En İyi Erkek Oyuncu —Müzikal veya Komedi
Daniel Craig (“Knives Out”)
Roman Griffin Davis (“Jojo Rabbit”)
Leonardo DiCaprio (“Once Upon a Time in Hollywood”)
Kazanan: Taron Egerton (“Rocketman”)
Eddie Murphy (“Dolemite Is My Name”)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Kathy Bates (“Richard Jewell”)
Annette Bening (“The Report”)
Kazanan: Laura Dern (“Marriage Story”)
Jennifer Lopez (“Hustlers”)
Margot Robbie (“Bombshell”)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Tom Hanks (“A Beautiful Day in the Neighborhood”)
Anthony Hopkins (“The Two Popes”)
Al Pacino (“The Irishman”)
Joe Pesci (“The Irishman”)
Kazanan: Brad Pitt (“Once Upon a Time in Hollywood”)

En İyi Yönetmen
Bong Joon-ho (“Parasite”)
Kazanan: Sam Mendes (“1917”)
Todd Phillips (“Joker”)
Martin Scorsese (“The Irishman”)
Quentin Tarantino (“Once Upon a Time in Hollywood”)

En İyi Senaryo
Noah Baumbach (“Marriage Story”)
Bong Joon-ho and Han Jin Won (“Parasite”)
Anthony McCarten (“The Two Popes”)
Kazanan: Quentin Tarantino (“Once Upon a Time in Hollywood”)
Steven Zaillian (“The Irishman”)

Yabancı Dilde En İyi Film
“The Farewell”
“Les Misérables”
“Pain and Glory”
Kazanan: “Parasite” 
“Portrait of a Lady on Fire”

En İyi Animasyon
“Frozen 2”
“How to Train Your Dragon: The Hidden World”
“The Lion King”
Kazanan: “Missing Link” 
“Toy Story 4”

En İyi Müzik
Alexandre Desplat (“Little Women”)
Kazanan: Hildur Guðnadóttir (“Joker”)
Randy Newman (“Marriage Story”)
Thomas Newman (“1917”)
Daniel Pemberton (“Motherless Brooklyn”)

En İyi Şarkı
“Beautiful Ghosts” (“Cats”)
Kazanan: “I’m Gonna Love Me Again” (“Rocketman”)
“Into the Unknown” (“Frozen 2”)
“Spirit” (“The Lion King”)
“Stand Up” (“Harriet”)

12