16.03.2021

Amazon Gözünü İtalya’ya Çevirdi: Dog Years

Amazon, İlk İtalyan Orijinal Filmi, Genç Yetişkin Komedisi “Dog Years”ı Tanıttı

Amazon, kameralarını bu sefer İtalya’ya çeviriyor ve ilk İtalyan orijinal filmi Dog Years’ı bizlere sunmaya hazırlanıyor.

Amazon Stüdyoları, Mafya hikâyesi South is Nothing filmiyle Berlin’e giden Fabio Mollo’nun yönettiği genç yetişkin komedisi “Anni da cane” (Dog Years) adlı ilk İtalyan orijinal filmi hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapımına yeni başlayan filmin senaryosunu Mary Stella Brugiati ve Alessandro Bosi, yapımcılığını ise Notorious Pictures üstleniyor. Dog Years, bu sonbaharda dünya çapında 240 ülke ve bölgede özel olarak Amazon Prime Video’da yayınlanacak.

“Dog Years” beceriksiz, alaycı, hayalperest ve işkence gören bir genç kız olan Stella’nın hikâyesini anlatıyor.

Filmin yayınlanan sinopsisi ise şöyle:

“Stella, bir köpeğin karıştığı, hayatını değiştiren bir araba kazasından sonra, yaşının köpek yıllarına göre hesaplaması gerektiğine kendisini ikna ediyor: Hayatının bir yılı yedi yıl sayılıyor ve şimdi on altı yaşına girdiği için yüzüncü yaşlarında. Bu nedenle Stella, yaşamak için fazla zamanı olmadığını düşünüyor ve ölmeden önce başarmak istediği şeylerin bir listesini yazıyor.”

Oyuncu seçimi henüz açıklanmayan Dog Years, bu sonbaharda dünya çapında 240 ülke ve bölgede özel olarak yayınlanacak.

Amazon Stüdyoları European Originals Başkanı Georgia Brown, “Bu eşsiz İtalyan hikâyesiyle Avrupa’da gelişen Amazon Scripted Originals listesini desteklemekten heyecan duyuyoruz,” dedi. “İlk İtalyan Amazon Orijinal Filmimiz Anni da cane, şu anda İtalya’da yapım aşamasında olan Bang Bang Baby, Everybody Loves Diamonds ve Vita da Carlo gibi ilgi çekici diğer senaryolarla dizimize eklenecek. Bu büyüleyici bir hikâye ve dünyanın her yerinden Prime Video izleyicileri için mutlaka görülmesi gereken bir film olmasını umuyoruz.”

Kaynak: Deadline