14.11.2017

Amazon The Lord Of The Rings’den Bir Dizi Yaratacak

Eğer Yüzüklerin Efendisi filmi sizin için yeterli değilse…

Bu ayın başlarında Amazon’un Lord of the Rings’i dizi haline getirmeyi istediğine dair haberler ortalığa dökülmüştü, şimdi ise bu isteklerinin gerçekleştiği yönünde haber yayıldı. Amazon’un duyurusuna göre kitapların televizyon için olan haklarını birden fazla sezon için almış durumdalar. Ancak ters köşe yaşadığımız durum ise, dizi herkesin ezbere bildiği hikayeyi değil Lord of the Rings’e bir ön seri çekilecek.

The Lord of the Rings kitaplarıyla ve sinema filmleriyle efsaneleşmiş bir seri. Tolkien Estate ve Trust ile çalışmaktan onur duyarız.”  Amazon Studios’un başkanı Sharon Tal Yguado bir açıklamasında böyle dedi.

Amazon’un böyle büyük ve riskli bir işe neden giriştiğini sormak takdir edersiniz ki çok doğal. Amazon Studios’un yeni hedefi Game of Thrones gibi global bir etki yaratacak projeye imza atmak. Lord of the Rings’in bu kadar bilinmesinden dolayı nasıl bir adaptasyonun bizi beklediğini görmek zor, fakat Amazon’un bunun için bir cevabı var; filmlerin bize verdiğinden çok daha öteye gidecekler…