04.10.2021

Andrew Garfield ve Vanessa Hudgens’lı Tick, Tick… Boom!

Lin-Manuel Miranda’nın yönettiği ve Andrew Garfield ile Vanessa Hudgens’ın başrolleri paylaştığı Tick, Tick… Boom! filminden resmi fragman

tick, tick…BOOM! 19 Kasım’da sinemalarda ve Netflix’te.

Pulitzer ve Tony ödüllü Lin-Manuel Miranda, “tick, tick…BOOM!” ile ilk kez yönetmen koltuğuna oturuyor. Film, yarattığı Rent müzikali ile tiyatroda devrime yol açan Jonathan Larson’ın otobiyografik müzikalinden uyarlandı. Filmde, genç tiyatro bestecisi Jon’un (Oscar adayı ve Tony ödüllü Andrew Garfield) hikâyesi aktarılıyor.

Filmin yeni yayınlanan posteri

Jon, 1990 yılında New York’taki bir restoranda garsonluk yaparken bir yandan da sıradaki muhteşem Amerikan müzikali olmasını umduğu eserini yazmaktadır. Genç besteci, kariyerini belirleyecek bir performansta çalışmasını sergilemesine günler kala dört bir yandan baskı altındadır. Kız arkadaşı Susan, New York’un ötesinde bir sanat hayatı hayal ederken arkadaşı Michael, yaşamını maddi açıdan güvence altına almak için hayallerinden vazgeçmiştir. Bir parçası olduğu sanat topluluğu ise AIDS salgını yüzünden perişan olmuştur. Zaman ilerlemektedir ve Jon bir yol ayrımında, herkesin yanıtlaması gereken bir soruyla karşı karşıyadır: Sahip olduğumuz zamanla ne yapmalıyız? “tick, tick…BOOM!”un başrollerinde Oscar adayı ve Tony ödüllü Andrew Garfield, Alexandra Shipp, Tony adayı Robin de Jesús, Tony adayı Joshua Henry, Emmy adayı MJ Rodriguez, Emmy ödüllü Bradley Whitford, The Roots grubundan Black Thought olarak da tanınan Tariq Trotter, Emmy ve Tony ödüllü Judith Light ile Vanessa Hudgens yer alıyor. Filmin senaristliğini Tony ödüllü Steven Levenson, yapımcılığını ise Imagine Entertainment adına Brian Grazer ve Ron Howard’ın yanı sıra Julie Oh ile Lin-Manuel Miranda üstlendi.