16.07.2018

Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneğinden Ulusal Kısa Film Yarışması

Afiş

AFSAD 2. Uluslararası Kısa Film Festivali

Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) tarafından geçen yıl gerçekleştirilen Ulusal Kısa Film Yarışması, bu sene yarışma, panel, atölye çalışmaları ve yabancı film gösterimlerinin de yer aldığı ‘’Festival’’ olarak ikinci kez düzenleniyor.

41 yıldır fotoğrafın yanı sıra kısa film seminerleri ve atölye çalışmaları ile bu alanda üretimi destekleyen AFSAD, festivale dönüştürdüğü programı ile bu kez sanata ve sinemaya olan katkılarını daha da güçlendiriyor.

Ulusal Kısa Film Yarışmasının yanı sıra, kısa film sineması üzerine atölyeler, söyleşiler ve etkinliklerin de gerçekleştirileceği festivalde bu sene uzak doğu filmlerinden seçkiler yer alacak.

Konu sınırlaması olmayan Ulusal Kısa Film Yarışması’nda 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren Türkiye’de üretilen kısa filmlerle 1 Ağustos – 25 Kasım 2018 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek ve filmler, alanında önemli isimlerden oluşan jüri üyeleri önüne çıkacak.

Kurmaca, Deneysel, Canlandırma ve Belgesel olmak üzere dört kategoriden oluşan yarışmanın sonucunda jüri tarafından seçilen filmler, 14-15-16 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak film gösterimleri ile Ankaralı izleyiciyle buluşacak.

Gelecek yıllarda da devam etmesi amaçlanan yarışma, tüm kısa film yapımcıları ve izleyicilerinin katılımını bekliyor.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgi http://www.afsadsinema.net web sitesinden edinilebilir.