10.11.2016

Arrival: Geliş (Arrival)

Denis Villeneuve’nin yönettiği, oyuncu kadrosunda Amy Adams, Jeremy Renner, Michael Stuhlbarg ile Forest Whitaker yer aldığı Arrival: Geliş (Arrival) 11 Kasım 2016 vizyona giriyor.

Yılın En Çok Beklenen Bilim Kurgu Filmi !

Arrival Toronto, Venedik ve İstanbul Filmekimi kapsamında seyirci karşısına çıktı. İzleyenlerden oldukça iyi yorumlar toplarken seyircinin merakını da arttıran bir film oldu.

Gizemli uzay gemileri dünyanın farklı bölgelerine iniş yaparlar. Amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılarla iletişim kurmanın yolları aranmaya başlar. Uzaylılarla iletişim kurması için bir dilbilimcisi olan Dr. Louise Banks ve bir fizikçi olan Ian Donnelly hükümet tarafından göreve çağrılır. Uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğu çözülmeye çalışılacaktır.

Denis Villeneuve’ün çektiği bu ilk bilimkurgu filminin ilk gösterimi Venedik Film Festivali’nde yapıldı. Dünyanın farklı noktalarında dünyadışı araçları görülünce ABD ordusu, uzaylıların niyetini çözmek amacıyla uzman dilbilimci Louise Banks ile çalışmaya başlar. Ne var ki daha “istilacıların” düşman mı dost mu oldukları anlaşılmadan tüm dünya savaşın eşiğine gelir. Louise, uzaylılarla iletişim kurarak topyekün savaşı engellemeye çalışacaktır. Denis Villeneuve’ün Sicario’dan sonra, Blade Runner’dan önce çektiği Arrival dil, iletişim, teknoloji ve evrendeki yerimizi sorgulayan gizem ve heyecan dolu, “akıllı” ve aynı zamanda görsel yönü güçlü bir bilimkurgu. Arrival Ted Chiang’ın “Story of Your Life” öyküsünden uyarlandı.