12.10.2020

Âşık Olduğumuz Dizi Karakterleri: Anne & Gabriel

Aşka Olan İnancını Hiç Yitirme

Bugünlerde bir Netflix dizisine bağlandım: Call My Agent. Gerçekten bağlandım. Seyahatimizin kısıtlandığı bugünlerde dizide Paris sokaklarını, binalarını görmek, Fransızca duymak iyi geldi. Aslında diziden haberim Ay Yapım imzalı Ali Bilgin’in yönetmenliğini yaptığı Star TV’de yayınlanan Menajerimi Ara dizisiyle oldu.

Bu diziyi izlerken ilk bölümden beri aklımdan çıkmayan soru biz ne ara bu kadar kötü olduk oldu. Karakterler siyah ve beyaz çizgilerle, iyi ve kötü olarak tanımlanmış. Diğer dizilerde de çoğunlukla var olan bu durum rahatsız edici. Menajerimi Ara dizisinde arada ufak saf, samimi, iyiliğe dair duygusal kırıntılar bulursam mutlu oluyordum ki Call My Agent’ı buldum yani Menajerimi Ara dizisinin uyarlandığı orijinal yapım. Bir ara her ikisini de aynı gün izledim. Baktım karışıyorlar Menajerimi Ara’yı bırakıp Call My Agent’a yöneldim.

“Yoo hayır yerli dizi izlemem” diyenlerden değilim ama Call My Agent her bölümünü merakla izlediğim bir dizi oldu. Âşık olduğumuz karakterler dosyası da bu döneme denk gelince Gabriel bu yazımın konusu oldu. Aşka aşık Gabriel ! Monica Belluci’yle yatacakken ondan kaçan Gabriel! Sevgilisi Sofia’yı bir türlü unutamayan, kıskançlığından onu yitiren Gabriel ! Dizideki iş ortaklarından çok daha aklı başında ama kendine güvenmeyen sevgilisini prensese benzeten, yücelttikçe yücelten bir adam. İyi niyetli , safça aşık biri. Altı aylık ayrılık döneminde dahi Sofia’yı unutamıyor. Aşkından saç sakal birbirine karışık geziyor. Aşk adamı ama kendine güveni yok. Ah Gabriel ah! O kız seni seviyor, koş peşinden diyerek tekrar diziye dönüyorum. Bakalım son bölümde neler olacak…

12