29.02.2020

Av: Tehlikeyi Yakından Hissedeceksiniz

Blumhouse Productions’dan modern Amerika’da geçen, tehlikeli olacak kadar yakında hissedilen, gerçek dünyadan dehşet verici bir kabusu konu alan bir gerilim “Av”

On iki yabancı ormanlık açık bir alanda uyanırlar. Nerede olduklarını ya da oraya nasıl gittiklerini bilmiyorlardır. Çok özel bir görev için seçilmiş olduklarını da bilmezler… AV!

Bir karanlık internet komplo teorisinin gölgesinde, bir grup elit insan, çok uzaktaki Manor House’da spor için insan avı amacıyla ilk kez bir araya gelir. Ama elitlerin bu planı raydan çıkmak üzeredir. Çünkü avlardan biri olan Crystal (Betty Gilpin, GLOW), avcıların oyununu onlardan daha iyi bilmektedir. O, durumu avcıların aleyhine çevirir, onları tek tek toplar ve her şeyin merkezinde olan gizemli bir kadına (iki kez Oscar Ödülü alan Hilary Swank) doğru yol alır.

Jason Blum’dan, Kapan (Get Out) ve Arınma Gecesi (The Purge) serilerinin yapımcılarından ve HBO dizisi Watchmen’in yaratıcısı, Lost’un eş yaratıcısı olan Damon Lindelof’dan, şimdiden ulusal bir tartışma başlatan, günümüze uygun bir gerilim filmi geliyor. Şimdi kendiniz için karar verme zamanı.

Lindelof ve Watchman’de birlikte çalıştığı ortağı Nick Cuse tarafından yazılan AV, Craig Zobel (Z for Zachariah, The Leftovers) tarafından yönetilmişir. Lindelof’un yanı sıra Blum da Blumhouse Productions için filmin yapımcılığını üstlenmiştir. Filmin idari yapımcıları ise Zobel, Cuse ve Steven R. Molen.