11.03.2021

Azra Deniz Okyay’ın Ödüllü Filmi Hayaletler Nisan Ayında MUBİ’de

Azra Deniz Okyay İmzalı Ödüllü Film Hayaletler 17 Nisan’da MUBI’de!

Dünya prömiyerini 77. Venedik Film Festivali’nde, Türkiye prömiyerini ise 57.Antalya Film Festivali’nde yapan Azra Deniz Okyay’ın “Hayaletler” filmi, 17 Nisan’da MUBI’de izleyiciyle buluşacak. Filmin oyuncu kadrosunda Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir yer alıyor.

17 Nisan’da MUBI’de izleyiciyle buluşacak Hayaletler’in MUBI’deki özeti şöyle:

“Türkiye genelinde saatler süren bir elektrik kesintisinin yaşandığı kıyametvari bir günde, aynı mahalleden dört kişinin yolları çakışır: Dansçı olmak isteyen Didem, hapisteki oğluna para yollamak isteyen İffet, kentsel dönüşüm fırsatçısı Raşit ve çocuklara gönüllü sinema dersleri veren Ela. ”

“Her gün yeni bir kaosun yaşandığı ülkemde kendi jenerasyonumun yaşadıklarıydı projeyi şekillendiren.”

Bir röportajında Hayaletler’i bu şekilde tanımlıyor Azra Deniz Okyay. Heyecan verici bir İstanbul hikâyesine dayanan Sulukule Mon Amour ve Küçük Kara Balıklar gibi kısa filmleriyle tanınan Azra Deniz Okyay’ın ilk uzun metrajı Hayaletler, dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nin Eleştirmenler Haftası bölümünde Büyük Ödül’ü almıştı. Hayaletler’in Türkiye prömiyeri ise 57. Antalya Film Festivali’nde gerçekleşmiş ve festivalden Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Film Ödülü’nün de aralarında olduğu 5 ödülle ayrılarak festivalin gözdesi olmuştu.

Okyay’ın ilk uzun metrajlı film olma özelliğini taşıyan Hayaletler’in fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. 17 Nisan’da MUBI’de buluşalım!

Kaynak: MUBI Türkiye, Bant Mang