25.03.2021

BAFTA Ödül Töreni İçin Yeni Detaylar

BAFTA, 2021 Film Ödülleri Törenlerinin Ev Sahiplerini ve Detaylarını Açıkladı

Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi’nin (BAFTA) bu yıl 74’üncüsü dağıtacağı BAFTA ödülleri töreni için yeni detaylar belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde 74. BAFTA ödülleri adayları açıklanmıştı. Chloé Zhao’nun yönettiği “Nomadland” ve Sarah Gavron imzalı “Rocks” yedişer dalda adaylık almış, onları altışar adaylıkla Emerald Fennell’in “Yetenekli Genç Kadın” (Promising Young Woman), Florian Zeller’in “Baba” (The Father), David Fincher’ın “Mank” ve Lee Isaac Chung’un “Minari” filmleri takip etmişti.

BAFTA, 10 ve 11 Nisan’da iki etkinliğe bölünmüş şekilde gerçekleşecek 2021 Film Ödülleri töreninin ayrıntılarını doğruladı. Her iki program da BBC’de canlı yayınlanacak.

BAFTA presenters

Clara Amfo & Edith Bowman

Clara Amfo, 10 Nisan Cumartesi günü BBC Two’da canlı olarak “BAFTA Film Ödülleri Açılış Gecesi” ne ev sahipliği yapacak. Toplamda sekiz BAFTA galibi, aday gösterilen filmlerin bir gösteriminin yanı sıra, yaratıcı süreci vurgulayan kamera arkası görüntüleri ile açıklanacak. İngiliz Sinemaya Olağanüstü Katkı ödülü, ilk gecede verilecek tek yüz yüze ödül olacak.

Öte yandan Edith Bowman ve Dermot O’Leary, ödüllerin BBC One’da yayınlanacak olan 11 Nisan’da ikinci gecesine ev sahipliği yapacak. Royal Albert Hall’daki küçük bir grup sunumcunun yanı sıra Los Angeles’tan sanal olarak katılan başka sunucular da katılacak. Tüm adaylar gösteriye sanal bir izleyici ile sanal olarak katılacak.

BAFTA film komitesi başkanı Marc Samuelson tören hakkında şunları söyledi:

“Sinemalar ve film endüstrisi de dahil olmak üzere herkes için son derece zor bir yıl oldu, bu yüzden hafta sonu eğlenceyi ve büyük yeteneklerin kutlanmasını dört gözle bekliyoruz.”

Kaynak: Variety, Deadline