17.11.2018

Bağımsız Ruh / 2018 Adayları

Independent Spirit (Bağımsız Ruh) Ödülleri için geri sayım başladı

23 Şubat’ta dağıtılacak ödüller için belirlenen aday listesi şöyle:

Film
If Beale Street Could Talk
Eighth Grade
You Were Never Really Here
Leave No Trace

Yönetmen
Debra Granik (Leave No Trace)
Barry Jenkins (If Beale Street Could Talk)
Tamara Jenkins (Private Life)
Lynne Ramsay (You Were Never Really Here)
Paul Schrader (First Reformed)

İlk Film
Hereditary
Sorry to Bother You
The Tale
We the Animals
Wildlife

Kadın Oyuncu
Glenn Close (The Wife)
Toni Collette (Hereditary)
Elsie Fisher (Eighth Grade)
Regina Hall (Support the Girls)
Helena Howard (Madeline’s Madeline)
Carey Mulligan (Wildlife)

Erkek Oyuncu
John Cho (Searching)
Daveed Diggs (Blindspotting)
Ethan Hawke (First Reformed)
Christian Malheiros (Sócrates)
Joaquin Phoenix (You Were Never Really Here)

Yardımcı Kadın Oyuncu
Kayli Carter (Private Life)
Tyne Daly (A Bread Factory)
Regina King (If Beale Street Could Talk)
Thomasin Harcourt McKenzie (Leave No Trace)
J. Smith-Cameron (Nancy)

Yardımcı Erkek Oyuncu
Raúl Castillo (We the Animals)
Adam Driver (BlackKklansman)
Richard E. Grant (Can You Ever Forgive Me?)
Josh Hamilton (Eighth Grade)
John David Washington (Monsters and Men)

Senaryo
Collete (Rebecca Lenkiewicz ve Wash Westmoreland; hikâye: Richard Glatzer)
Can You Ever Forgive Me? (Nicole Holofcener ve Jeff Whitty)
Private Life (Tamara Jenkins)
Sorry to Bother You (Boots Riley)
First Reformed (Paul Schrader)

İlk Senaryo
Eighth Grade (Bo Burnham)
Nancy (Christina Choe)
Thoroughbreds (Cory Finley)
The Tale (Jennifer Fox)
Blame (Senaryo ve hikâye: Quinn Shephard; hikâye: Laurie Shephard)

Görüntü Yönetmenliği
Madeline’s Madeline (Ashley Connor)
Wildlife (Diego Garcia)
Mandy (Benjamin Loeb)
Suspiria (Sayombhu Mukdeeprom)
We the Animals (Zak Mulligan)

Kurgu
You Were Never Really Here (Joe Bini)
We the Animals (Keiko Deguchi, Brian A. Kates, Jeremiah Zagar)
American Animals (Luke Dunkley, Nick Fenton, Chris Gill, Julian Hart)
The Tale (Anne Fabini, Alex Hall, Gary Levy)
Mid90s (Nick Houy)

John Cassavetes Ödülü
A Bread Factory
En El Séptimo Día
Never Goin’ Back
Sócrates
Thunder Road

Robert Altman Ödülü
Suspiria (yönetmen ve kadro)

Belgesel
Hale County This Morning, This Evening
Minding the Gap
Of Fathers and Sons
On Her Shoulders
Shirkers
Won’t You Be My Neighbor?

Uluslararası Film
Burning (South Korea)
The Favourite (United Kingdom)
Happy As Lazarro (Italy)
Roma (Mexico)
Shoplifters (Japan)

Piaget Yapımcı Ödülü
Jonathan Duffy and Kelly Williams
Gabrielle Nadig
Shrihari Sathe

Takip Edilesi Kişi
Alex Moratto (Sócrates)
Ioana Uricaru (Lemonade)
Jeremiah Zagar (We the Animals)

Kurgudan Daha Gerçek
On Her Shoulders (Alexandria Bombach)
Minding the Gap (Bing Liu)
Hale Country This Morning, This Evening (RaMell Ross)

Bonnie Ödülü
Debra Granik
Tamara Jenkins
Karyn Kusama