06.08.2019

Bambaşka Bir Ağustos Başka Sinema’da

Ağustos ayında dopdolu bir program Başka Sinema’da yine sizleri bekliyor!

Ağustos ayında Başka Sinema seyircilerine son dönem Fransız Sineması’ndan kapsamlı bir seçki sunuyor.

2 Ağustos’ta vizyona giren François Ozon’un, 69. Berlin Film Festivali Jüri Büyük Ödüllü Yüzleşme / By the Grace of God’ın gösterimleri devam ediyor.

9 Ağustos’ta vizyona Fransız aktör ve yönetmen Louis Garrel’in yönettiği ve başrolünü Laetitia Casta ve Lily-Rose Depp ile paylaştığı Sadık Bir Adam / A Faithful Man giriyor. Film romantizm ve komediyi başarılı bir şekilde harmanlıyor.

Cesaretin Var mı Aşka? / Jeux d’enfants filminden tanıtığımız Guillaume Canet’nin yönettiği ve başrolünde eşi Marion Cotillard’ın yer aldığı Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor / Little White Lies 2 ise 16 Ağustos itibariyle seyircinin karşısında olacak. Küçük Beyaz Yalanlar’ın devam filmi olan yapımda, ekip arkadaşlarının doğum günü için seneler sonra bir araya geliyor.

23 Ağustos’ta, İstanbul Film Festivali’nde Sinemada İnsan Hakları bölümünde yer alan Acele Baba Aranıyor / Adopt a Daddy zor bir iş başararak, çocuk bile olsalar mültecilerin Fransa’da çektikleri zorlukları esprili bir dille anlatmayı başarıyor ve izleyenlere daha güzel bir dünya yaratmak için umut veriyor. Filmde Türkiyeli oyuncu Melisa Sözen‘i de başrolde izliyoruz.

Ayın son iki filmi ise 69. Berlin Film Festivali’nden En İyi Kadın ve En İyi Erkek Oyuncu olmak üzere iki ödülle dönmüş olan Çin filmi Elveda Oğlum / So Long, My Sonve başrollerinde Call Me By Your Name ile herkesin adını duyduğunu Timothée Chalamet ve Elle Fanning’in olduğu New York’ta Yağmurlu Bir Gün / A Rainy Day in New York.

Başka Çarşamba’da ön gösterimler ayı!

Başka Çarşamba bu ay ön gösterimleri ile tatilcilerin de filmleri kaçırmamasını sağlıyor; 7 Ağustos’ta Ön Gösterim: Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor, 14 Ağustos’ta Ön Gösterim: Acele Baba Aranıyor, 21 Ağustos’ta Ön Gösterim: Elveda Oğlum ve 28 Ağustos’ta Ön Gösterim: New York’ta Yağmurlu Bir Gün ile sinemaseverler ağustos ayı filmlerini vizyon öncesi izleyebilecek.