04.06.2017

Baskın’dan Sonra İngilizce Korku

Baskın filmi ile izleyicilerini epey korkutan Can Evrenol, yeni projesine start verdi. Housewife isminde bir korku filmi üzerinde çalıştığını açıklayan Evrenol, filmin İngilizce olacağını belirtti.

Brüksel Uluslararası Fantastik Film Festivalinin Frontières  bölümünde konuşan Evrenol, tema olarak Baskın‘a yakın fakat senaryo olarak tamamen farklı bir film olacağını söyledi.

Daha önceki gibi, aile, cinsellik, sosyal klostrofobi ve kabuslar ile yine karşılaşacaksınız” diyen yönetmen, bu sefer hikâyesini kadın bakış açısı ile anlatacak ve filmi İngilizce çekecek. Evrenol, “Baskın benim için Carpenter filmi sayılabilir ve Stephen King‘e saygı duruşumdur. Housewife ise Dario Argento‘ya ve Lucio Fulci‘ye saygı duruşum olacak” dedi.

Housewife filminde Holly isimli bir kadını izleyeceğiz. Kız kardeşi ve babası, annesi tarafından öldürülen Holly, olayın üzerinden 20 yıl geçtikten sonra gerçeklik duygusunu git gide yitirmeye ve kabuslar görmeye başlar. Kendisine yardımcı olacak kişi ise psişik güçleri olan Bruce O’Hara isimli bir adamdır. Filmi, Evrenol’un Cem Özduru ile birlikte senaryolaştırması ve muhtemelen kendisinin yönetmesi bekleniyor. Psişik güçleri olan adamı ise, Danimarkalı-Japon aktör David Sakurai oynayacak. Diğer kadro henüz belirlenmedi.

filmin logosu