06.12.2019

Uzun Kız (Beanpole)

Kantemir Malagov’un yönettiği Uzun Kız (Beanpole) filminin oyuncu kadrosunda Viktoria Miroshnichenko, Vasillisa Perelygina, Andrey Bykov ile Igor Shirokov yer alıyor.

Uzun Kız (Beanpole), 06 Aralık 2019’da vizyonda!

İlk uzun filmi Tesnota ile Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış bölümünden FIPRESCI ödülünü kazanan yetenekli yönetmen Kantemir Balagov, yeni filmi Uzun Kız (Beanpole) ile tekrardan Cannes Belirli Bir Bakış bölümüne geri döndü ve En İyi Yönetmen ile FIPRESCI ödüllerinin sahibi oldu. Aleksandr Sokurov’un öğrencisi olan Balagov, filmde Nobel Ödüllü eser “Kadın Yok Savaşın Yüzünde” romanından esinlendi.

Birçok festivalden ödülle ayrılan ve en son Rusya’nın 2020 Oscar adayı olarak seçilen film, 2. Dünya Savaşı sonrasında, Leningard’da normal bir hayat kurmaya çabalayan iki genç kadının hikâyesini anlatıyor.

1945 yılı, Leningrad. 2. Dünya Savaşı, sadece şehirdeki binaları değil, insanları da hem fiziksel hem de mental olarak paramparça etmiştir. Tarihin en büyük kuşatmalarından biri sonunda bitmiş ama enkazın ardında kalan insanların ölüm kalım savaşı devam etmektedir. UZUN KIZ, hayatlarını sürdürebilmek için bir anlam ve umut bulma peşinde olan Iya ve Maşa adlı iki genç kadının mücadelesini anlatır.