02.06.2017

Before the Flood: Leonardo DiCaprio’dan NG Belgeseli

‘Before the Flood’: Leonardo DiCaprio’nun Küresel Isınma Belgeseli 60 Milyon İzleyiciye Ulaştı.

before-the-flood

National Geographic kanalının “Before the Flood” isimli küresel ısınma konusunda farkındalık yaratma amaçlı belgeselinin yapımcısı ünlü aktör Leonardo DiCaprio. “Before the Flood” Toronto Film Festivali, London Film Festivali ve Hamptons International Film Festivali kapsamında gösterildi. National Geographic Kanalında 30 Ekim tarihinde gösterilen 96 dakikalık belgeseli bu linkten  izleyebilirsiniz.

Hali hazırda 60 milyon kişiye ulaşa belgesel, Fisher Stevens tarafından yönetildi. Belgeselin ana odağında küresel Isınma Problemni yok sayan bir Dünya’da yaşanacak felaketler. DiCaprio bir süredir bu konuda tüm dünya liderleri ile toplantılar yapıyor. Papa Francis, Başkan Barack Obama gibi kişiler ile görüşmelerinde, Dünyayı gelecek kuşaklara yaşanabilir bir yer olarak bırakmak için, Küresel Isınma sorunu için hep birlikte çözüm aranması gerektiğini belirtti.

Yeni ABD Başkanı Donald Trump’ın Küresel Isınma sorunu  ciddiye almadığı ve Çinlilerin, Amerikanın üretim gücünü tüketmek için ortaya attığı bir komplo teorisi olduğuna inandığı biliniyor! Kendisinin bu konuda attığı bir twit şöyle:

“Before The Flood” 50,000 üniversite öğrencisine tüm ABD genelinde gösterildi. Hala devam eden organizasyon ile genç kuşakların konu hakkında farkındalık kazanması amaçlanıyor. 

Belgeselin fragmanı: