18.05.2021

Ben Platt Müzikali Dear Evan Hansen’dan İlk Fragman Yayınlandı

Başrollerini Ben Platt, Amy Adams, Amandla Stenberg, Kaitlyn Dever ve Julianne Moore’un paylaştığı Dear Evan Hansen’dan ilk fragman yayınlandı.

La La Land ve The Greatest Showman’ın şarkı yazarları Pasek & Paul’un 2015 sahne müzikalinden uyarlanan film 24 Eylül’de izleyiciyle buluşacak.

Dear Evan Hansen”Dear Evan Hansen’‘ endişeli ve izole bir lise öğrencisi olan ve kendisine mektuplar yazan Evan Hansen’in hikayesini anlatıyor. Anksiyete bozukluğu olan Evan’ın mektupları bir gün hiç geçmemesi gereken bir sınıf arkadaşının eline geçer ve bu arkadaşı Connor Murphy, cebindeki notla intihar eder. Ebeveynlerin de olaya karışmasıyla bu mektubun Evan’a yazılmış bir intihar notu olduğuna inanılır. Kısa süre sonra Evan, Connor’ın arkadaşı gibi davranarak Murphy ailesiyle uydurma bir ilişki kurar ve kendisini karmaşık bir trajedinin içinde bulur.

24 Eylül’de izleyiciyle buluşacak filmin yönetmenliği Saksı Olmanın Faydaları (The Perks of Being a Wallflower) filmiyle tanıdığımız Stephen Chbosky yapıyor. Dear Evan Hansen, sahne müzikaline ilham veren ve kitabı yazan Steven Levenson’ın senaryosundan uyarlandı. Benj Pasek ve Justin Paul tarafından yaratılan Broadway müzikalinin sinema uyarlamasında Tony ödüllü Ben Platt başrolde yer alıyor. Kadroda ayrıca  Kaitlyn Dever, Amandla Stenberg, altı Oscar adaylığı bulunan ve geçtiğimiz günlerde The Woman in the Window ile seyirci karşısına çıkan Amy Adams ve Oscar ödüllü Julianne Moore da yer alıyor.

Dear Evan Hansen isimli tiyatro oyunu ilk kez 2016 yılı Aralık ayında Broadway’de sergilendi ve kısa sürede hayranların favorisi haline geldi. Müzikal oyun, en iyi müzikal ve en iyi aktör dahil olmak üzere altı Tony Ödülünü kazandı. “You Will Be Found”, “Waving Through a Window”, “For Forever” ve “Words Fail” dahil olmak üzere Grammy ödüllü şarkıların yer aldığı film Universal tarafından tüm bölgelere dağıtılacak.

COVID-19 salgını nedeniyle birkaç filmin ileri bir tarihe ertelenmesine rağmen “Dear Evan Hansen”, Universal ve sinema zincirleri AMC ve Cinemark arasındaki erken premium isteğe bağlı video anlaşması nedeniyle büyük olasılıkla Eylül tarihini koruyacak.

Kaynak: Universal Pictures