09.04.2021

Benedict Cumberbatch, Netflix’in “39 Steps” Adlı Mini Dizisinde Başrolde

Benedict Cumberbatch Netflix Mini Dizisi 39 Steps’te Başrolü Oynayacak

Netflix, Benedict Cumberbatch’in başrolü oynayacağı klasik gerilim filmi The 39 Steps’e dayanan mini bir diziye yeşil ışık yaktı. Dizi, Alfred Hitchcock’un 1935 filminin temeli olan John Buchan’ın 1915 romanına dayanıyor.

Dizi, en son Showtime’ın “Patrick Melrose” filminde birlikte çalışan Cumberbatch ve Edward Berger’i yeniden bir araya getirecek. En az altı saatlik seri Anonymous Content, Chapter One Pictures ve SunnyMarch tarafından üretilecek.

Alfred Hitchcock’un 1935 filminin temeli olan John Buchan’ın 1915 romanına dayanan dizi Buchan’ın Birinci Dünya Savaşı’nın başlamasından hemen önce, küresel bir komplonun anahtarına sahip olan ve kaçmaya başlayan Richard Hannay’i konu alıyor. Doctor Strange başrolü Cumberbatch dizide, dünya düzenini yeniden kurmak için büyük bir komplonun piyonu haline gelen sıradan bir adam olan Richard Hannay’i canlandıracak.

Edward Berger The 39 Steps’i yönetecek ve Mark L. Smith (The Midnight Sky, The Revenant) senaryoyu kaleme alacak.

Cumberbatch en son The Mauritanian’da görüldü ve bu yılki “Spider-Man: No Way Home (Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok) ve 2022’nin “Doctor Strange in the Multiverse of Madness” filmleriyle Marvel Sinematik Evreninin ortasında kaldı. Berger kısa süre önce Showtime’ın Bryan Cranston dizisi “Your Honor” un üç bölümünü yönetti ve “All Quiet on the Western Front”u yönetiyor.

Son yıllarda özellikle “The Queen’s Gambit” ve “When They See Us” gibi mini dizileriyle dikkat çekmeyi başaran Netflix, yeni bir mini diziyle dikkatleri üstünden dağıtacak gibi görünmüyor.

Kaynak: Deadline