23.03.2017

Beyaz Balina

A. Uygur Öztürk’ün yönettiği Beyaz Balina filminin oyuncu kadrosunda Efe Karaman, Kaan Ürkmez, Erden Alkan ve Umut Karadağ yer alıyor.

Beyaz Balina  24 Mart 2017′de sinemalarda!

Kardeşlik, dostluk ve daha nice yitirilen duyguları samimiyetle anlatan bir film ‘Beyaz Balina’.

‘’Hayali ölünce kuklada mecal mi kalır?’’ der şair. İki kahramanımız da anısı bol bir hayalde buluşur. Onları buluşturan, dostluklarını pekiştiren bir kitap olmuştur: ’Moby Dick’… Öyle ki, bir kitap, bir insanın hayatını tamamen değiştirebilme büyüsüne sahiptir. Vahap’ın vahşi doğası bu kitapla değişir.

Ötesinde ise hayatın gerçekleri yatar. Ve bu gerçekler hayaller gibi mutlu değildir…

‘Beyaz Balina’, 80’li yıllarda geçen, hayatları Anadolu’nun ücra bir köyünde kesişen Ali ve Vahap’ın samimi hikâyesidir. Anne ve babasını kaybettikten sonra büyük şehirden dedesinin köyüne gelen Ali ile köyün yaramaz çocuğu Vahap’ın önceleri iki düşmanken sonrasında nasıl bir dostluk kurduklarını anlatıyor. Annesinin Ali’ye okumaya başladığı ama bitiremediği ‘Moby Dick’ romanı bu ikilinin ortak tutkusu olur. Annesinin yarım bıraktığı hikâyenin sonunu merak eden Ali için köyün yaramaz çocuğu Vahap hikayeyi tamamlamaya karar verir. Fakat kitabı bulup okumak hiç de kolay değildir…