19.10.2020

Bir Aradayız Hepsi Bu! İzlemek için 3 Neden

Ensemble, c’est tout! (Bir Aradayız Hepsi Bu!) İzlemek için 3 Neden

Sevginin Farklı Tezahürleri

Öncelikle ağır bir romantizm içermeyen naif bir aşk hikâyesi arayışı içindeyseniz bu film tam size göre. Sadece aşk da değil aslında, filmde farklı türlerden sevgilere şahit oluyorsunuz. Bu ya bir yabancıya uzanan bir yardım eli ya da bir büyükanneye duyulan içten ve koşulsuz bir sevgi şeklinde oluyor. Bunları da ajitasyona kaçmadan, gayet samimi bir şekilde sunuyor.

Yıldız Oyuncular

Amélie’den beri kalplerde taht kuran Audrey Tatou ve Jeux d’enfants (Cesaretin Var mı Aşka?) ile daha iyi tanıdığımız Guillaume Canet’yi beraber izlemek gerçekten büyük keyif. Tatou ve Canet hem genel olarak başkalarına hem de özellikle birbirlerine gıcık olan iki sivri karakteri canlandırıyorlar. Her iki karakterin de buzlarının zamanla çözülmesini izlerken sizin de kalbiniz eriyecek.

Derinlikli Yan Karakterler

Genelde filmlerin merkezinde bir aşk hikâyesi varsa yan rollerin daha sönük olduğu gözlemlenir. Burada ise işler hiç de öyle değil. Tiyatro oyuncusu olmaya çalışan bir kekeme ve bir büfede çalışan, onun aşık olduğu kadın, sevimli ama dik başlı bir büyükanne de senaryonun tamamlayıcıları ve öyküye getirdikleri ufak dokunuşlar filmin samimi atmosferini güçlendiren öğeler.

Sonuç olarak Ensemble c’est tout!’nun en büyük kozu samimiyeti. Özellikle şu sıralar hafif ve naif filmlerle biraz ferahlamak istiyorsanız, bu sıcacık öykü tam size göre.