23.02.2018

Bir Evlilik Dramı “On Chesil Beach”

Bir evlilik ve cinsellik draması On Chesil Beach

Lady Bird ile bu ödül sezonu adından sıklıkla söz ettiren ve yirmi dört yaşında olmasına rağmen elli üç ödül, üç Oscar adaylığı ile güçlü bir kariyer çizen Saoirse Ronan, yeni filmi On Chesil Beach‘de Florence Ponting adlı bir karakteri canlandırıyor.

Ian McEwan’ın kendi romanından uyarladığı On Chesil Beach, Florence ve Edward’ın hikâyesini anlatıyor.  “İngiltere’nin seçkin bir ailesinden gelen yetenekli müzisyen Florence ile mütevazı bir aileye sahip zeki bir adam olan Edward 1962 yazında evlenir. Balayını geçirmek için Chesil sahilinde bulunan bir otele yerleşirler. Keyifle geçirdikleri akşam yemeğinin ardından odalarına gittiklerinde ikisi de ne yapacaklarını bilemez. Cinselliğin tabu olduğu bir dönemde yaşayan çift, evlendikleri güne kadar cinsellik hakkında konuşmamıştır ve baş başa kaldıkları zaman bunun sıkıntısını çekmeye başlarlar. Toplumun farklı kültürlerinden gelen, evliliğe ve cinselliğe farklı açılardan bakan Edvard ve Florence evliliklerinin ardından kendileri ile yüzleşecekleri bir sürece girer.” şeklinde özetlenecek konusuyla evlilik kurumu ve cinsellik konularına dair söyleyecekleri var gibi görünüyor filmin.

Filmde Florence’ın eşini genç oyuncu Billy Howle canlandırıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Emily Watson, Samuel West gibi isimler de yer alıyor. Yönetmen koltuğundaki isim ise Dominic Cooke.