03.08.2018

Birleşmesi Gerektiğini Düşündüğümüz 10 Film

Marvel’ın Sony ile yaptığı birleşme ile Spider-Man Marvel’ın sinema evrenine giriş yapabildi. Bu olaydan yola çıkarak hangi filmlerin birleşebileceğini düşündük. Bazıları imkansız olsa da bazılarının olabilme ihtimali var.

En sevdiğiniz karakterleri aynı filmde görmek eğlenceli olmaz mıydı? Aşağıda olabileceğini düşündüğümüz on film birleşmesini listeledik.

10. Die Hard / 24

24:Live Another Day son sezonda birkaç bölümde seyirciyi tatmin edemese de sezon finaliyle izleyicilerini heyecanlı bir bekleyiş içine sürükledi. Filminin geleceği söylentileriyle beraber 24’u Die Hard ile birleştirme düşüncesi akla yatkın geldi.

İki filmin de Fox’un elinde olması bu birleşimin olmasını kolaylaştırabilir. John McClane’den başka Jack Bauer’i son zamanlardaki zor durumundan kim kurtarabilir?

9. Fantastic Four / Spider Man

Fantastic Four’un Marvel’ın elinde olması ve Spider Man’in Sony’nin elinde olması ile birlikte bu iki filmin birleşmesi imkansız görünüyor. Fakat bir gün gelir de bu iki stüdyo anlaşırsa Spider Man’i Fantastic Four ekibiyle görmek hiç fena olmaz.

İlk çıkan çizgi romanlarında Peter Parker’ı gruba dahil olma çabaları içinde görüyoruz. Sonrasında ise sadece grupla arkadaş kalıp onlara yardımcı oluyor.

8. Pacific Rim / Godzilla

Pacific Rim insanlar tarafından ya sevilen ya da nefret edilen bir film. Godzilla ise Kaiju’yı yeterince göstermemesinden dolayı izleyici pek tatmin etmiyor. Fakat devam filmleri kendilerini geliştirecekmiş gibi gözüküyor.

Dünyaları her ne kadar farklı olsa da devam filmlerini birleştirmek iki film için de çok ilginç olabilirdi ve del Toro ile Gareth Edwards bu işin altından kalkabilirler.

7. G.I. Joe / Transformers

Transformers: Age of Extinction 2014’ün en iyi hasılat yapan filmlerindendi. G.I. Joe’ya Dwayne Johnson’ı getirmek filme ilgiyi arttırsa da Transformers’ın başarısı kadar bir başarı elde edemedi.

Fakat bu iki aksiyon dolu filmleri birleştirmek iki film için de güzel olabilirdi. G.I. Joe takımını dünyayı kurtarırken Optimus Prime’a yardım edişini görmek eğlenceli olmaz mıydı?

6. Avengers / Wolverine

X-Men’in tüm ekibinin Avengers ile birleşmesi mükemmel olurdu fakat sadece Wolverine bile kulağa çok cezbedici geliyor. Eğer Marvel Sony ile anlaşırsa bu farklı karakterleri birlikte görmek demek iki gözde karakter grubunu bir arada görmek demek. Hugh Jackman da karakterini Avengers’ta görmekten mutluluk duyacağını çeşitli yerlerde belirtmişti.

5. Guardians of the Galaxy / Star Wars

Guardians of the Galaxy izlerken ekranda Stormtrooper’ları görmek çok güzel olmaz mıydı? Bu iki seriyi sağlıklı bir şekilde birleştirebilmek çok zekice olurdu. Belki gelecekte gardiyanları Luke ve Han’a yardım ederken görürürüz.

4. Tomb Raider / Indiana Jones

Söylentilere göre Disney, Indiana Jones’un yeniden yapımı için Chris Pratt’i istiyor. Tomb Raider’ın yeni filmi de yakında çıkacak. Bu iki karakterin yeni başlangıçlarını aynı filmde görmek çok iyi olmaz mıydı?

Fakat Disney ve Warner Bros’un yeni bir başlangıç yaparken Tomb Raider’ı ve Indiana Jones’u bir filmde birleştireceğini sanmıyoruz.

3. Fantastic Four / X-Men

Fox Marvel’ın başarısını göz önünde bulundurarak bu iki filmi birleştirmeyi düşünmeli. Mutantların olduğu bir dünyada Fantastic Four’un “fantastic”liğini yitireceği düşünülse de iki grubu birleşmesi büyük bir hasılat getirirdi.

Fakat Fox Fantastic Four’un yeniden yapımını bile riskli bulurken X-Men gibi güçlü bir grupla birleştirme fikrine sıcak bakar mı bilemeyiz.

2. Ghostbusters / Jump Street

Bazı söylentilere göre Jump Street, Men in Black serisiyle birleştirilmek isteniyor. Channing Tatum’un da Ghostbusters filminde başrollerden biri olacağı söylenmişti. Jenko rolünde olsa daha iyi olmaz mıydı?

Sony Jump Street’i, Ghostbusters’ı ve Men in Black filmlerini bir çatı altında toplayacak güce sahip. Bu çalışma hem oyuncular için hem de izleyiciler için ilginç bir deneyim olurdu.

1. Justice League / Avengers

Eğer bir gün izleyiciler süper kahraman filmlerinden sıkılırlarsa, bu fikir tekrardan birilerini heyecanlandırmaya yeter. Şu an Marvel veya Warner Bros’un bir araya gelmesi imkansız. Fakat bir gün Marvel ve Sony gibi anlaşıp bir araya gelirseler ortaya unutulmayacak bir çalışma ortaya çıkar.

İzleyiciler de Captain America’yı Batman ile, Thor’u da Superman ile görme şansını elde etmiş olurlar.