22.07.2021

Black Panther: Wakanda Forever’ın Kadrosuna Yepyeni İsimler Katıldı

I May Destroy You’nun yıldızı Michaela Coel Black Panther: Wakanda Forever’ın kadrosuna katıldı

I May Destroy You ile Emmy adaylığı ve BAFTA ödülü kazanan Michaela Coel, Ryan Coogler’ın Black Panther filminin devamı olan Black Panther: Wakanda Forever’ın kadrosuna katıldı.

Oyuncunun rolü hakkında henüz kesin bir bilgi verilmedi.Winston Duke ve Angela Bassett’ın devam filmine dönecekleri haberinden sonra gelen Michaela Coel haberi ile filmin kadrosu da iyice şekillenmiş oldu.

Stan Lee ve Jack Kirby’nin Marvel çizgi romanına dayanan, Black Panther: Wakanda Forever ilk filmde izleyip hayran kaldığımız Wakanda’nın olağanüstü görüntüleriyle de gözlerimizi şenlendirecek gibi görünüyor.

İlk filmde olduğu gibi Ryan Coogler tarafından yazılıp yönetilecek olan filmde ilk filmin orijinal kadrosu önemli oranda korundu. Devam filminde Lupita Nyong’o’yu Nakia, Danai Gurira’yı Okoye, Martin Freeman’ı Everett K. Ross ve Letitia Wright’ı da Shuri rollerinde yeniden izleyeceğiz. Bu isimlere ek olarak Narcos: Mexico ile hatırlayabileceğimiz Tenoch Huerta’nın da devam filminin oyuncu kadrosuna katıldığı ve filmin kötü adamını canlandıracağı daha önce duyurulmuştu. Oyuncunun rolü resmi olarak duyurulmasa da “Namor” adlı bir karaktere hayat vereceği konuşulanlar arasında.

Filmin 8 Temmuz 2022’de vizyona girmesi bekleniyor.

Kaynak: comingsoon

The sequel will once again be directed and written by Ryan Coogler. It will see the return of most of its original main cast including Lupita Nyong’o as Nakia, Danai Gurira as Okoye, Martin Freeman as Everett K. Ross, and Letitia Wright as Shuri. In addition, Tenoch Huerta (Narcos: Mexico) has also reportedly been cast as the film’s antagonist, with some fans and outlets speculating that he might be playing the role of Namor.

RELATED: Marvel Studios to Launch In-House Animation Branch

Black Panther: Wakanda Forever is currently slated to hit theaters on July 8, 2022, nearly two years following the untimely passing of titular star and acclaimed actor Chadwick Boseman, who died at the age of 43 after his four-year-long private battle with colon cancer.

In addition to the MCU sequel, Coogler is also currently developing an untitled Black Panther spin-off series for Disney+, which is being described as an origin series.