06.12.2018

Black Panther’in Yıldızı Michael B. Jordan “John Clark” Oluyor

Michael B. Jordan’ın başrolü oynayacağı Without Remorse’un yönetmeni belli oldu

John T. Clark (veya gerçek adıyla John Terrence Kelly) Tom Clancy’nin roman serisinin ana kahramanı. Daha öne de sinemada gördüğümüz bu karakteri  Willem Dafoe ve Liev Schreiber canlandırmıştı. Şimdi sırada Michael B. Jordan var.

Ünlü ajan Jack Ryan’ın da yaratıcısı olan Tom Clancy’nin bu kez “Without Remorse” romanı beyaz perdeye uyarlanıyor. Eserin başkahramanı John Clark ise Michael B. Jordan’a emanet. Filmden gelen en yeni haberlere göre, filmi yönetecek kişi de belli oldu. Sicario: Day of the Soldado’nun yönetmeni Stefano Sollima, filmin yönetmen koltuğuna geçen isim.

John T. Clark, 1988’de yayımlanan Clancy romanı The Cardinal of the Kremlin’le ilk kez okuyucuyla buluştu. Ardından gelen on altı eserle de Jack Ryan gibi unutulmaz bir aksiyon kurgu karakterine dönüştü. Karakteri daha önce Clear and Present Danger (1994) filminde Willem Dafoe, The Sum of All Fears (2002) filminde ise Liev Schreiber canlandırdı.

Bir süre önce Amazon ve Paramount TV iş birliğinde gerçekleştirilen “Jack Ryan” dizisinden sonra, yine Paramount Tom Clancy romanını uyarlama işine girişti.