19.10.2021

BluTV’den Yepyeni Bir Belgesel: Şamanın Yolunda

İnsanlık Tarihinin En Köklü Kültürlerinden Şamanizmi Ele Alan 3 Bölümlük Seri Sadece BluTV’de

Türkiye’nin yerli online video platformu BluTV, “Şamanın Yolunda” belgeseliyle izleyicilerini mistik bir yolculuğa çıkarıyor.

Üç bölümden oluşan belgesel serisinde şamanik bir festivalde yolları kesişen üç arkadaşın, katıldıkları şaman seremonilerin ve bilinç üstü içsel yolculukların hikayesi anlatılıyor. Sıra dışı bir dünyayı, sıra dışı bir anlatımla sunan “Şamanın Yolunda”, BluTV seçkisinde yerini aldı.

BluTV, seçkisini her geçen gün birbirinden farklı türlere sahip içeriklerle genişletmeye devam ediyor. Platform, izleyicilerini ‘Şamanın Yolunda’ adlı 3 bölümden oluşan belgesel serisiyle buluşturdu. Çekimleri bir yıldan fazla süren seri, insanlık tarihinin kadim kültürlerinden olan Şamanizm’i konu alıyor. Şamanik bir festivalde yolları kesişen üç arkadaşın, katıldıkları seremonilere ve bilinç üstü içsel yolculuklara izleyicilerini de dahil ettiği ‘Şamanın Yolunda’, her bölümde farklı bir şaman rehberin öğretilerini paylaşıyor.

Şamanik çemberlerden psikoaktif bitki seremonilerine ve trans ayinlerine kadar pek çok aşamanın en gerçekçi ve dikkat çekici şekilde yansıdığı serinin üçüncü bölümünde Latin Amerika’lı şaman rehber üç arkadaşa eşlik edecek.

Mevzulab yapımı olan, Sertaç Selvi’nin yapımcılığını üstlendiği; Ali Can Tekerek ve Kübra Selvi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu Şamanın Yolunda, 8 Ekim’den itibaren sadece BluTV’de. ‘Şamanın Yolunda” belgeseli izleyicilere spiritüel bir dünyanın gizemli kapılarını aralayacak.