19.12.2019

Skandal (Bombshell)

Jay Roach’ın yönettiği Skandal (Bombshell) filminin oyuncu kadrosunda Brigette Lundy Paine, Margot Robbie Charlize Theron ile Jennifer Morrison yer alıyor.

Skandal (Bombshell), 20 Aralık 2019′da vizyonda!

20 Aralık’ta gösterime girecek olan “Skandal” Fox News kurucusu ve CEO’su Roger Ailes’in, 2016 yılında dünya gündemine bomba gibi düşen ve büyük sansasyon yaratan gerçek hikayesinden beyaz perdeye uyarlanıyor. “Skandal” uzun yıllar kadın çalışanlarına tacizde bulunan bir medya patronunun perde arkasındaki inanılmaz öyküsünü anlatıyor. 2016 yılının yaz aylarında ünlü televizyon yorumcusu Gretchen Carlson’ın (Nicole Kidman) ilk açıklamasının ardından Megyn Kelly (Charlize Theron) ve bir çok kadının cesurca olayları su yüzüne çıkarmasıyla Ailes’in itibarının sarsılması da kaçınılmaz hale gelmişti.

Nicole Kidman televizyon yorumcusu Gretchen Carlson’ı, Charlize Theron Fox’tan NBC’e geçiş yapan Megyn Kelly’i canlandırırken, olayların merkezinde bulunan Ailes’i ise John Lithgow hayat verecek. Yönetmenliğini Jay Roach’un üstlendiği filmin senaryosu Oscar ödüllü Charles Randolph’a ait. Allison Janney, Mark Duplass, Connie Britton, Alice Eve, Kate McKinnon ve Rob Delaney gibi başarılı isimlerin yer aldığı “Skandal”, proje duyurulduğunda sosyal medyada ve basında büyük yankı uyandırmıştı.

Lionsgate’in raporuna göre filmin fragmanı sosyal medyada yayınladığı hafta 36.5 milyonu aşan bir etkileşimle büyük bir rekora imza attı. Bu yılın Oscar adaylıklarında ismi sıkça geçen “Skandal” güçlü kastı, prodüksiyonu ve öyküsüyle yılın en çokbeklenen yapımları arasında. Ayrıca filmin Ailes skandalına dair perde arkasındaki tüm olaylarıaydınlatacağı yönündeki haberler filme dair beklentiyi ve merakı arttırmış durumda.