16.09.2017

Bond 25’in Yönetmen Koltuğunda Bir Kadın mı Olacak?

Bond 25 Filminin Yönetmen Koltuğunda Bir Kadın mı Oturacak?

James Bond’un yapımcısı Barbara Broccoli, 007 ekibinin yönetmen seçiminde kadın yönetmenleri de göz önüne alacağını doğruladı.

Film Stars Don’t Die in Liverpool filminin galasında konuşan Broccoli;

“Filmde çalışan çok sayıda kadın var, ki bu beni çok sevindiriyor. Kameranın önündeki ve arkasındaki değişiklikleri desteklemek son derece önemli. Kadınlarla çalışmayı seviyorum. Farklı bir hava katıyorlar” dedi.

Açıklamalarına devam eden Barbara;

“Sinema endüstrisinde kadınları teşvik etmeliyiz. Kadınlar genellikle çocuklara ve hasta ebeveynlere bakmakla görevlendiriliyorlar Bu nedenle kadınlar için bu sektörde kariyer yapmak hiç kolay değil.” dedi.

Her ne kadar gelecek James Bond filmi için belirlenen bir yönetmen olmasa da, The Bourne Identity ve Edge of Tomorrow filmlerinin yönetmeni Doug Liman geçen günlerde Digital Spy ile yaptığı röportajda eğer bir teklif gelirse düşünmeden kabul edeceğini söyledi.

Liman, “Her zaman bir James Bond filmi yönetmek istemiştim. Bence onlar sadece İngiliz yönetmenlerle çalışıyorlar ama The Bourne Identity’i çekerken, kendimi James Bond’un imitasyonunu çekiyormuş gibi hissettim. Ben Quentin Tarantino gibi bir video dükkanında ezoterik filmler izleyerek büyümedim. Ben James Bond izleyerek büyüdüm ve kendime ‘Bunu yapmak istiyorum’ dedim.” açıklamalarında bulundu.

Haber: Berke Sarıkaya

                                                                                                                              Kaynak: Digital Spy