16.11.2017

Bryan Cranston, Kevin Spacey ve Harvey Weinstein Hakkında Konuştu

Bryan Cranston, Kevin Spacey ve Harvey Weinstein’a İkinci Bir Şans Verilebileceğine İnanıyor

Bryan Cranston, geçtiğimiz günlerde BBC ile yapılan röportaj sırasında bazı tartışmaya açık düşüncelerini dile getirdi. Kevin Spacey ve Harvey Weinstein’ın normal şartlarda geri dönmelerinin imkansız olduğunu söyledi. Cranston, topluma “gerçekten üzgün olduklarını” gösterdikleri takdirde, rezil vaziyette olan her iki adamın da Hollywood’un güzel lütuflarına dönüş yolunu bulabileceğini söyledi.

Cranston; “Bu olay zaman alacak, toplumun onları affetmesi gerekecek ve onlardan gerçekten inandırıcı bir özür ve pişmanlık gerekecek. Derin bir köklü psikolojik ve duygusal sorunlara sahip olduklarının farkına varılcak ve bunu düzeltmek yıllar alacak. Eğer gerçekten çabaladıklarını ve bazı şeyleri düzeltmek isteyip eylemlerini savunmak yerine hatalarını kabul edip afdilenirlerse, belki de yolun ilerleyen yerlerinde kendilerine bir yer bulabilirler. O halde, bu kişilerin ikinci bir şansı hak etmiş olup olmadığını belirlemek bize kalır.”  dedi.

Kevin Spacey ve Harvey Weinstein birden fazla kadın ve erkek tarafından cinsel istismar ve tacizden suçlanıyor. Her iki davadaki iddialar, cinsel istismar girişimlerinden tecavüze kadar değişiyor.

Bu konuyu açık bırakmalıyız. Kapıyı sonuna kadar kapatıp ‘Cehenneme gidin, orada çürüyün ve hayatınızın geri kalanında bizden uzak durun’ demememiz gerekiyor. Bundan daha fazlasıyız biz.

Cranston daha önce de Başkan Trump ile ilgili benzer açıklamalarda bulunmuştu. “ Onun için ‘Umarım başarısız olur’ diyen herkese saçmalamayın demek istiyorum. Neden bunu istersin ki? Yani haklı olabilir misin?” demişti.

Haber: Berke Sarıkaya