24.10.2019

Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi

Ahmet Erdal’ın yönettiği Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi filminin seslendirme kadrosunda Selay Taşdöğen, Olcay Yusufoğlu, Elif Koç ile Gökhan Erciş yer alıyor.

Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi, 25 Ekim 2019’da vizyonda!

Bulmaca Kulesi, beş yıldır TRT Çocuk ekranlarında çocuklarla buluşuyor. Bölümlerinde popüler bilimden, bilim tarihine, fizik yasalarından matematiğe birçok ilginç konunun işlendiği yapım büyük bir fan kitlesine sahip. Film yenilenen görsel dünyası ile de çocuklara sürprizler vadediyor.

Filmin ana karakterleri olan Aslı, Can ve Mert dizinin ilk bölümünde bir kaza sonucu başka bir boyuta ışınlanıyor ve Bulmaca Kulesi denilen bu yerde yollarını bulmaya ve gizemleri çözmeye başlıyorlar. Bu sırada Kulenin koruyucusu ve mimarı olan Lugaz Efendi’nin sevimli robotu Lugit ile tanışıyorlar. Lugit’le birlikte Kulenin düşmanı Hüdaverdi’nin tuzaklarını bozuyorlar.

Film de ise, kuleden ayrılarak Hüdaverdi’nin hükmettiği tehlikeli bir bölgeye ulaşıyorlar. Lugit ile Dev Kuş’un yuvasında buluşmak üzere yolları ayrılıyor. Böylece Lugit’i bulmak ve Dev Kuş’a ulaşmak için tehlikeler ve bulmacalarla dolu amansız bir maceraya atılıyorlar.