04.02.2019

Burak Çevik Filmi Aidiyet’ten İlk Tanıtım Videosu Yayınlandı

Aidiyet’ten ilk görüntüler yayınlandı!

Burak Çevik’in yönettiği ve dünya galasını bu hafta sonu Berlin Film Festivali’nde yapacak olan “Aidiyet”ten ilk görüntüler yayınlandı. Burak Çevik’in on beş yıl önce İstanbul’da gerçekleşmiş bir cinayetin mahkeme kayıtlarından ve kendi kişisel hafızasından yola çıkarak yazıp yönettiği film, Berlinale’nin Forum bölümünde Caligari Ödülü için yarışacak.

Dünya galasını Cumartesi günü 69. Berlin Film Festivali’nde yapacak olan Burak Çevik filmi “Aidiyet”ten ilk görüntüler yayınlandı. Burak Çevik’in, 15 yıl önce İstanbul’da gerçekleşmiş bir cinayetin mahkeme kayıtlarından yola çıkarak ve kişisel hafızalarına dayanarak yazıp yönettiği “Aidiyet”, geçen yıl ilk uzun metraj filmi “Tuzdan Kaide” ile de Berlinale programında yer alan 25 yaşındaki yönetmenin ikinci filmi.

Forum bölümünün küratörlerinden Birgit Kohler’in “çok farklı” sözleriyle tarif ettiği ve Burak Çevik’in “Tuzdan Kaide”de olduğu gibi “kendine özgü bir üslup” ve “alışılmadık bir anlatım dili” kullandığını söylediği film, 7-17 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek 69. Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde Caligari Ödülü için yarışacak.

Aidiyet – Poster

Bir yol ve aşk filmi

Burak Çevik’i anneannesinin öldürülme hikâyesini zanlının polis karakolunda verdiği ifade eşliğinde ve kimseyi yargılamadan, topoğrafik gözlemle anlattığı “Aidiyet”, mekanların belleğinde dolanıyor ve aynı zamanda da sinemanın türleri arasında geçişler yapıyor. “Aidiyet”, Türkiye’de yıl sonunda gösterime girecek.