23.09.2019

Burak Çevik’in Dünya Festivallerinin Gözdesi Olan Filmi “Aidiyet”ten İlk Fragman

Aidiyet’ten ilk fragman yayınlandı

Burak Çevik’in dünya festivallerinin gözdesi olan filmi “Aidiyet”ten ilk fragman yayınlandı.

Berlinale’den Saraybosna’ya, birçok uluslararası festival programında Türkiye sinemasını temsil eden ve en son Londra’da Open City Film Festivali’nde Burak Çevik’e Uluslararası Yeni Yetenek Ödülü’nü kazandıran film, 25 Ekim Çarşamba günü Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışacak. Türkiye’de gösterime girmeyecek ve sadece festivaller ve özel gösterimler ile seyirciyle buluşacak olan “Aidiyet” bu hafta ayrıca, Calgary Film Festivali’nde Kanada prömiyerini yapacak.

25 yaşındaki yönetmen ve sanatçı Burak Çevik’in merakla beklenen filmi “Aidiyet”ten ilk fragman yayınlandı. En son Open City Festivali’nde Uluslararası Yeni Yetenek Ödülü’nü kazanan ve dünya galasını yaptığı Berlinale’nin ardından New Directors/New Films, Fajr, Saraybosna, Transilvanya gibi bir çok film festivali ve müze programında gösterilerek yılın en çok uluslararası festival dolaşan Türkiye filmi olmayı da başaran “Aidiyet”, Türkiye’de ilk kez Adana Altın Koza Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak. Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak olan “Aidiyet”in 25 Eylül Çarşamba günü gerçekleşecek gösterimine film ekibi de katılacak.

Türkiye, Kanada ve Fransa ortak yapımı olan “Aidiyet” bu hafta ayrıca, 20. Calgary Film Festivali’nde Kanada prömiyerini yaparken, 26 Eylül-11 Kasım tarihleri arasında da 38. Vancouver Film Festivali’nde, 4-9 Ekim tarihlerinde de Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde gösterilecek.