15.02.2021

Çağan Irmak Yönetti Çağatay Ulusoy Oynadı: Yeşilçam

Usta yönetmen Çağan Irmak’ın yönettiği, Çağatay Ulusoy’un başrolünde olduğu Yeşilçam yakında sadece BluTV’de

Özel yapımlarıyla Türkiye’de başarılı işlere imza atan BluTV, yüksek prodüksiyonlu ilk dönem dizisi Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı ile çok konuşulan yapımlarına bir yenisini daha ekliyor.

1960’lar Türkiye’sinin gölgesinde altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam Sineması’ndaki bir yapımcının ayakta kalma hikâyesini anlatacak olan “Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı”nın ilk tanıtımı izleyicilerle buluştu.

Emel Sayın’ın Rüyalar Gerçek Olsa şarkısının eşlik ettiği gösterişli tanıtım, izleyenleri 1960’lı yıllardaki bir Yeşilçam filmi galasına götürürken sunulacak görkemli ve nostaljik dünyanın kapılarını araladı.

Dizide Çağatay Ulusoy, her şeyini kaybetmiş ancak Yeşilçam’da küllerinden yeniden doğmaya çalışan sinema aşığı yapımcı Semih Ateş’e hayat verecek. Aynı zamanda dizide Çağatay Ulusoy’a Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci eşlik edecek. Afra Saraçoğlu, Yeşilçam’ın kapısını gerçek bir sanatçı olmak için çalan genç ve güzel Tülin Saygı’yı, Selin Şekerci ise Yeşilçam’ın gözde yıldızlarından Mine Cansu’yu canlandıracak.

Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı’nın oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci’nin yanı sıra Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş gibi başarılı ve usta isimler buluşuyor.

Yapımını Eastern Sunrise’ın, yapımcılığını Sibel Tuna’nın üstlendiği; senaryosunu Levent Cantek ve Volkan Sümbül’ün kaleme aldığı Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı dizisinin yönetmen koltuğunda Babam ve Oğlum, Issız Adam, Unutursam Fısılda gibi pek çok önemli filmde imzası bulunan usta yönetmen Çağan Irmak oturuyor.